FA kup: Lampard debitovao pobjedom, Siti siguran

Fudbaleri Evertona plasirali su se u petu rundu FA kupa. U debiju Lamparda na klupi ''Karamela'', domaći su savladali Brentford sa 4-1.

Poveo je Everton golom štopera Mine. U nastavku, Ričarlison je pogodio za 2-0. Golom Tonija iz penala, gosti su se vratili u igru. Holgejt je povećao vodstvo svoje ekipe nakon kornera da bi Tausend sjajnim pogotkom postavio konačan rezultat.

Istim rezultatom Siti je savladao Fulam. Gosti su poveli golom Karvalja. Golovima Gindogana i Stounsa, domaći prave preokret. U nastavku, Rijad Marez postigao je dva gola te je postavio konačan rezultat.

Golovima Guehija i Olisea, Kristal Palas savladao je Hartlpul sa 2-0. Najveće iznenađenje popodnevnog termina priredio je Norič. Golom MekLina savladali su Vulverhempton sa 1-0.