Gzira zaustavila Radnički

Fudbaleri Radničkog iz Niša eliminisani su posle izvođenja penala od Gzire sa Malte u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Meč je u “regularnom” vremenu završen rezultatom 2:2 (1:1), baš kao i prethodni duel na Malti, a kako su obe ekipe u produžecima postigle po gol, odluka o pobedniku pala je nakon serije jedanaesteraca.

U njoj su daleko precizniji i mirniji bili fudbaleri gostiju i slavili sa 3:1, a ukupnim rezultatom 6:4. Precizan za Radnički bio je samo Mesarović, dok su sa bele tačke promašili Pejović, Mićibući i Petrov. Sa druge strane, svi fudbaleri tima sa Malte - Maksvel, Mendoza i Pizani bili su precizni.

Naredni rival Gziri biće ekipa Volfsbergera iz Austrije. Prvi meč na programu je 4. avgusta u Austriji, dok je revanš 11. avgusta na Malti.

Srpski predstavnik došao je u vođstvo u 14. minutu golom defanzivca iz Gruzije Antona Tolordave, ali je već posle 30 sekundi na semaforu stajalo 1:1 jer je izjednačenje Gziri doneo Brazilac Džeferson.

Golom u 77. minutu Sava Petrov doneo je vođstvo domaćinu, ali je onda usledila prava drama na Čairu.

Utakmica je neposredno posle pogotka Petrova prekinuta na desetak minuta zbog kvara na jednom od reflektora, a meč nastavljen je nakon što su sudije i delegat procenili da je moguće da se igra i bez potpunog osveteljenja.

Zbog navedenog prekida i izmena rumunski sudija Andrej Kivulete produžio je meč za čak 12 minuta, a u poslednjim sekundama nadoknade Džeferson je još jednom bio precizan za Maltežane i odveo meč u produžetke.

Vođstvo Radničkom u dodatnih pola sata fudbala doneo je Aleksandar Pejović u 102. minutu iz penala, ali je odbrana domaćina ponovo poklekla u 117. minutu, a strelac je bio Brazilac Maksvel.

Utakmicu na Čairu posmatrao je i selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi u društvu direktora A reprezentacije Srbije Stevana Stojanovića.

Podsetimo, fudbaleri Radničkog iz Niša 2018. godine u 1. kolu kvalfikacija za Ligu Evrope eliminisali su Gziru ukupnim rezultatom 5:0 u dvomeču.

Radnički (N) 1 : 0 Javor Matis
Čukarički 1 : 0 Partizan
Voždovac 1 : 3 TSC
Vojvodina 2 : 0 Novi Pazar
Radnik 1 : 0 Napredak
Mladost (L) 0 : 0 Mladost GAT
Kolubara 2 : 1 Spartak ŽK
Crvena zvezda 2 : 0 Radnički 1923