Zajić srušio Igman

Fudbaleri Igmana danas su u sklopu sedmog kola Premijer lige BiH u Doboju kod Kaknja na stadionu MGM Farm Arena doživjeli poraz od Sloge, a konačan rezultat ovog meča je glasio 0:2.

Prvu priliku na utakmici je imao Bešagić, koji je pokušao sa 20 metara, ali je golman Sloge odbranio njegov udarac.

U 16. minuti je Bodul pokušao glavom sa sedam metara ugroziti gol Sloge, ali je lopta otišla iznad prečke gostujućeg golmana. U narednom napadu je odmah uzvratila Sloga. Đorić je izveo kontranapad, ali je njegov udarac zaustavio Vukanović.

Ofanzivac Sloge, Leo Janković, mogao je u 25. minuti postići pogodak, ali je sa pet petara loptu poslao visoko preko gola.

Ozbiljnih prilika nije bilo sve do 43. minute kada je Đorić šutirao sa 20 metara, ali njegov udarac je zaustavio golman Igmana. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:0.

Drugi dio meča je počeo prilikom Hrelje, koji je šutirao iz teške pozicije, ali njegov udarac je otišao pored protivničkog gola.

Sloga je u 57. minuti uspjela da iskoristi sve promašaje Igmana. Nakon kornera u protivničkom šesnaestercu se najbolje snašao Zajić, koji je savladao Vukanovića.

Gosti su u 62. minuti imali veoma dobru priliku. Hebibović se poigravao na 30 metara od svog gola, izgubio je jednu loptu, ali Kulenović sa sedam metara nije uspio da savlada golmana Sloge.

Četiri minute kasnije je Zajić postigao svoj drugi pogodak na današnjoj utakmici kojim je udvostručio prednost Sloge u Doboju kod Kaknja.

Igman je mogao do gola doći u 75. minuti. Jakupović je izašao jedan ja jedan sa golmanom Sloge, ali ga nije uspio savladati.

U 82. minuti je Blagojević zaradio direktan crveni karton nakon prekrašaja koji je napravio, te je svoju ekipu ostavio na cjedilu. Nakon toga je i Đorić u ekipi Sloge zaradio direktno isključenje budući da je laktom udario jednog igrača Igmana.

Do kraja utakmice je Sloga uspjela sačuvati prednost od dva gola razlike, te je došla do pobjede.