Sloga bolja od Goražda

Detalj sa utakmice Sloga - Goražde

DOBOJ – Rukometaši Sloge su sa novim trenerom Miljanom Stanićem na njegovom debiju savladali ekipu Goražda rezultatom 38:32. Sloga je cijelim tokom diktirala ritam i svoju igru i na kraju su zasluženo slavili.

Gosti su imali samo početno vođstvo od 1:0. U 6.minutu Sloga je imala prednost 4:2. U toku je bio 16.minut dobojlije stižu do plus četiri 12:8 Gosri se ne predaju i uspijevaju da smanje zaostatak 11:13 (22.minut). U samom finišu prvog dijela utakmice Sloga serijom 4:0 dolazi do plus šest 19:13. Do odmora su prednost uvećali 21:14.

Drugo poluvrijeme bilo je u potpunom egalu. Sloga je održavala svoju prednost. U toku je bio 37.minut kada su Dobojlije imale najveću razlikuu svoju korist 26:17. Goraždani sa četiri gola u nizu smanjuju na 26:21. U preostalom vremenu do kraja utakmice igralo se gol za gol. Sloga je slavila 38:32.

-Čestitam svojim igračima na borbenosti i pobjedi. Ovo je moj povratak u bosanskohercegovački rukomet. U odnosu na dane kada sam igrao u Slogi ovo je znatno mlađa ekipa koju sada vodim sa klupe. U principu sam zadovoljan pobjedom protiv ekipe Goražda. U narednom periodu želimo smanjiti pad u igri kao što je bilo u drugom poluvremenu. Vjerujem da će to sve biti bolje uz jedan kvalitetan rad. Mora se raditi još da  bi se neke stvari ispravile. Treba razbiti psihološku barijeru koju su poikazali u prethodnih pet kola. –rekao je novi trener Sloge Miljan Stanić.

Najzaslužniji za trijumf sloge bili su Milutin Bogdanović sa 11 odbrana, te Radomir Stojanović i Vladan Đurđević sa po devet golova. Kod gostiju najefikasniji su bili Haris Jamak sa šest i Harun Djana sa pet golova.

SLOGA – GORAŽDE 38:32 (21:14)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 300. Sudije: Elvir Hasić i Adnan Nurić (oba iz Gračanice). Delegat:Alija Hasić (Tuzla). Sedmerci: Sloga 4(3), Goražde: 4(4). Isključenja: Sloga 6, Goražde 2 minuta.

SLOGA: Bogdanović (11 odbrana), Blagojević, Stojanović 9 (2), Đurđević 9, Stanković 6, Marković, Tulendić 1 (1), Bogdan Peštić 1, Nemanja Peštić 3, Simić, Ristić 3, Miličević 3, Maričić 3, Dejanović, Đurić, Bajović (3 odbrane). Trener: Miljan Stanić.

GORAŽDE: Pleh, Hubanić 1, Čamo 4, Pušilo 4, Uglješa 2(2), Božić 1, Djana 5, Jamak 6, Fejzić, Hamzić (11 odbrana, Osmanković 4, Beširević (3 odbrane), Žiga 1, Ćurovac, Dedović 4(2). Trener: Kasim Kamenica.

Hercegovina 23 : 24 Borac M:TEL
Vogošća 27 : 27 Leotar
Maglaj 24 : 24 Gračanica
Konjuh 38 : 28 Čapljina
Sloboda 29 : 31 Izviđač
Sloga 33 : 33 Goražde