Partizan zimuje u Evropi

Partizan

Fudbaleri Partizana plasirali su se u šesnaestinu finala Lige konferencija, pošto su na stadionu u Humskoj odigrali nerešeno 1:1 sa ekipom Slovackog, u meču poslednjeg šestog kola Grupe D.

U istoj grupi Keln i Nica su u Nemačkoj odigrali nerešeno 2:2. Iako i Partizan i Nica imaju po devet bodova francuski klub je zauzeo prvo mesto i osigurao osminu finala Lige konferencija zbog boljeg međusobnog skora.

Keln je završio na trećoj poziciji sa osam bodova, dok je Slovacko na poslednjem mestu sa pet bodova. Oba tima završila su učešće u Evropi.

Partizan je poveo u 41. minutu preko Bibrasa Natha, koji je bio precizan sa penala, dok su gosti do boda došli golom Ondreja Mihalika u 73. minutu.

Uzbuđenja na terenu nije bilo sve do 19. minuta, kada su gosti zapretili preko Danijela Holcera. Ipak njegov udarac u poslednjem trenutku izblokirao je Slobodan Urošević.

I nekoliko narednih minuta proteklo je u napadima Slovackog, a domaći tim je uglavnom pokušavao sa kontrama.

Prvu šansu na meču Partizan je imao u 26. minutu, ali je visoko preko gola šutirao Fuseni Dijabate.

Od tog momenta Partizan je zaigrao bolje, a u 39. minutu poljski arbitar Pavel Račkovski sudi penal za crno-bele, nakon što je udarac Hamidua Traorea rukom zaustavio Jan Kalabiška.

Sa penala je dva minuta kasnije precizan bio Natho.

Početak drugog dela protekao je u mirnijoj igri, gosti su imali nekoliko prilika, ali promene rezultata nije bilo sve do 73. minuta.

Udarac je u kaznenom prostoru uputio Mihal Tomič, a lopta je na putu ka mreži zakačila Mihalika i prevarila golmana Partizana Aleksandra Popovića.

Golu je prethodila povreda igrača Partizana Kristijana Belića, kojeg je zamenio Andrija Pavlović.

Slovacko je posle izjednačenja moglo i do vođstva, dok su crno-beli najbliži golu bili u 88. minutu, kada je glavom šutirao Rikardo Gomeš, a njegov udarac brani golman Filip Nguen.

Partizan su zbog kazne Uefe mogla da bodre samo deca uzrasta do 14 godina, a prisustvovalo ih je 17.256.

Žreb šesnaestine finala Lige konferencija na programu je u ponedeljak u Nionu od 14.00.