Sloga lako sa Kaknjem

OSJEČANI – DOBOJ – Rukometaši Sloge su lako izašli na kraj sa ekipom Kaknja i savladali ga rezultarom 39:29. Trener domaćih Miljan Stanić pružio je svim momcima iz ekipe da zaigraju na ovom susretu, jedino nije nastupio Milutin Bogdanović, on je odmarao u ovoj utakmici.

Sloga je od samog početka nametnula svoj ritam i igru. Dobojlije su vodile skoro cijelim tokom susreta. Gostima su dozvolili samo na početku  da u tri navrata stignu do izjednačenja. U 4.minutu bilo je 3:3. Onda Sloga pravi seriju 5:1 i dolazi do vođstva 8:4. Prednost Sloge rasla je iz minuta u minut. U 23.minutu dobojski tim imao je najveću prednost u prvom poluvremenu 16:9. Na odmor se odlazi sa rezultatom 20:14 u korist Sloge.

Tekao je 38.minut kada Sloga dolazi do plus devet 26:17. Deset minuta prije kraja Sloga je imala isto toliko golova razlike 34:24. U posljednjih osam minuta u igru su ušli svi igrači osim golmana Milutina Bogdanovića. Susret je zatvorio Nikola Đurić sa svoja tri gola za konačan rezultat 39:29. Sloga je tako ovjerila dva boda osvojena u derbiju protiv Borca na gostovanju.

Izvrstan u redovima Sloge bio je Danilo Ristić koji je postigao 10 golova, šest puta u strijelce se upisao Bojan Tulendić. Odličan je bio  i golman Božidar Bajović koji je sakupio 15 odbrana od toga skinuo je dva sedmerca. Kod gostiju najefikasniji su bili Benjamin Hrustić sa sedam, te Mirza Dervenčić sa pet golova.

SLOGA – KAKANJ 39:29 (20:14).

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ u Osječanima. Gledalaca: 50. Sudije: Andrej Kolobarić i Danijel Križanović (oba iz Mostara). Delegat: Zdenko Alpeza (Mostar). Sedmerci: Sloga 3(3), Kakanj 3(1). Isključenja: Sloga 4, Kakanj 4 minuta.

SLOGA: Bogdanović, Blagojević, Stojanović 1, Đurđević 5, Stanković 3, Marković, Tulendić 6, Bogdan Peštić 1, Nemanja Peštić 5, Ristić 10, Miličević 4, Maričić 1, Dejanović, Krajina, Đurić 3, Bajović (15 odbrana, 2 sedmerca). Trener: Miljan Stanić.

KAKANJ: Žiga (4 odbrane), Brkić 3, Burić 4, Delić 2, Polić (6 odbrana), Hrustanović 4, Čamdžić 3, Gaši 1, Alijagić, Dervenčić 5, Hrustić 7(1), Hadrović. Trener: Sulejman Beganović.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde : Izviđač