Odbojka se vratila u Brod

Pionirke Broda i Dervente

Pionirska selekcija Dervente je u utakmici drugog kola, grupe 4, gostovala u Brodu ekipi OK Brod.

Novoformirani klub iz Broda je igrao prvu odbojkašku utakmicu u svom gradu nakon punih 8 godina.

Favorit, potupuno očekivano, gostujući tim, je  opravdao očekivanja, i ubjedljivo savladao domaće djevojke.

Na početku utakmice je bilo očigledno da su domaće odbojkašice imale ogromnu tremu pred domaćom publikom. Dobrim servisima prvi set je riješen rezultatom 8:25.

U drugom setu trener gostiju je ukazao šansu i djevojkama sa klupe, domaćin je zaigrao malo bolje, ali je i taj set pripao gostima (15:25).

Treći, i ispostaviće se, posljednji set, gostujući tim je još podigao nivo igre, korektor Sara Jevrić je odličnim napadima osvajala poene, pa je domaći tim ostavljen bez ikakve šanse (9:25).

U narednom kolu pionirke Dervente dočekuju ekipu Čigra iz Teslića, dok odbojkašice Broda gostuju u Doboju ekipi Sloge.