Bogdan u Hjustonu

 

 

Bogdan BogdanovićBogdan Bogdanović

 

Srpski košarkaš i reprezentativac Bogdan Bogdanović potpisao je ugovor sa ekipom "Hjuston roketsa", potvrđeno je iz ovog NBA kluba.

Ekipa "Hjustona" poželjela je dobrodošlicu Bogdanoviću, čime je ozvaničen njegov prelazak u ovaj klub nakon raskida saradnje sa "Los Anđeles klipersima", prenosi Srna.

Bogdanović je dio NBA od 2017. godine, kada je debitovao u dresu za "Sakramento ", nakon čega je nastupao i za "Atlantu".

Nekadašnji igrač "Partizana" i "Fenerbahčea" tokom NBA karijere prosječno je bilježio 14 poena, 3,3 skoka i tri asistencije po utakmici.

Dva puta je bio među finalistima izbora za nagradu za najboljeg šestog igrača NBA lige.

Bogdanović je najbolji strijelac u istoriji reprezentacije Srbije, sa kojom je osvojio četiri srebrne i jednu bronzanu medalju na velikim takmičenjima.

Sa turskim "Fenerbahčeom" osvojio je i Evroligu, a 2017. godine predvodio je ovaj klub do titule prvaka Evrope.