Partizan slavio i u Luksemburgu

Fudbaleri crno-bijelih FOTO: FK PartizanFudbaleri crno-bijelih FOTO: FK Partizan

Fudbaleri Partizana plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije, pošto su večeras u revanš utakmici drugog kola u Luksemburgu pobedili ekipu Una Štrasen 1:0.

Jedini gol postigao je Bogdan Kostić u 48. minutu posle prelepe akcije.

U prvoj utakmici prošlog četvrtka u Beogradu Parni valjak je pobedio 4:0.

Crno-beli će u trećem kolu kvalifikacija igrati protiv kazahstanskog Tobola, koji je u dvomeču pobedio litvanski Panevežis. Prva utakmica igra se u četvrtak u Beogradu.

Partizan je na početku imao inicijativu, ali bez prilika.

Prvu šansu imala je Una Štrasen, u 12. minutu, kada je loptu na drugoj stativi zahvatio Nikolas Peres, ali je šutirao preko prečke.

Njegova ekipa je posle toga imala više loptu, Partizan je igrao mirno i oprezno i nije bilo prilika.

Posle nesigurne igre Parizana Una je napravila šansu u 37. minutu, ali je u poslednjem trenutku Samson Nvulu izbacio loptu u korner.

U 42. minutu poništen je gol Partizana koji je postigao Erik Kojzek, zbog prekršaja u toku akcije koji je napravio Aleks Zeković.

Partizan je poveo na početku drugog poluvremena, posle dobre akcije i nekoliko dodavanja Stefan Petrović centrirao je sa leve strane, loptu je sa 10-ak metara zahvatio Kostić i poslao je u mrežu.

Crno-beli su posle toga preuzeli inicijativu, imali su šanse preko Šake Traorea i Zekovića, ali nisu bili precizni.

U 67. minutu domaći su imali šansu kada je šutirao Omar Natami, a golman Partizana Miloš Krunić je dobro intervenisao.

Dobru priliku Partizan je propustio u 70. minutu kada je Matija Ninić izašao pred golmana, koji je dobro odbranio.

Golman Partizana istakao se u 73. mintu kada je izbacio loptu u korner posle pokušaja Galaja Geja glavom posle kornera.

U 88. minutu Partizan je imao šansu preko Vukašina Đurđevića, ali je njegov šut blokiran. Do kraja nije bilo prilika, pa su crno-beli ukupnim rezultatom 5:0 prošli u treće kolo.

 Una Štrasen – Partizan     0:1 (0:0)

Stadion: Luksemburg u Štrasenu. Gledalaca: 500. Sudija: Ben Mekmaster (Severna Irska). Strelac: 0:1 Bogdan Kostić (48). Žuti karton: Rastoder i Dadašev (Una Štrasen).

UNA ŠTRASEN: Ozdžan, Gej, Ture, Hol, Delorge (od 59. Tešeira), Natami (od 81. Goncalveš), Rastoder (od 68. Dadašev), Šteinmec, Mire, Perez (od 59. Mateus), Zenađi (od 81. A. Agović).

PARTIZAN: Krunić, Đurđević, Simić, Mitrović (od 85. Marinković), Petrović, Zeković (od 61. Alilović), Samson (od 61. Aleksić), Kostić, Sek, Traore (od 62. Ninić), Kojzek (od 62. Lekić).