XS
SM
MD
LG


30.10.2020 18:17 Ismet Nimanović

Derbi u Ljubuškom

Sve utakmice 11. kola druge lige FBiH, grupa "Jug" igraju se u subotu 31. oktobra, derbi kola se igra Ljubuški i čeka trećeplasiranu ekipa Troglava 1918. Ljubušaci su apsolutni favoriti. U Tomislavgradu se sastaju osmoplasirana domaća ekipa Tomislava, 11 bodova i petoplasirana ekipa gornjevakufske Sloge koja ima tri boda više od domaćeg sastava. U Neumu četverplasirana istoimena ekipa,...

30.10.2020 18:11 Ismet Nimanović

Posušje čeka Zvijezdu

Sve utakmice 13. kola m.tel Prve lige FBiH se igraju u subotu 31. oktobra, derbi kola se igra u Tešnju, gdje petoplasirana ekipa Vis Simm Bau, 21 bod dočekuje ekipu bihaćkog Jedinstva, koje je za mjesto niže od "domaće" ekipe i sa bodom manje. Bišćani su u prošlom kolu doživjeli domaći poraz od novog lidera ekipe Posušja, dok je debitant u prvoligaškom društvu zabilježio gostujuču pobjedu u...

27.10.2020 18:46 S. Papaz

Dragan Radović se sporazumno rastao sa Čapljinom

Doskorašnji trener Čapljine, Dragan Radović, sporazumno se rastao sa prvoligašem Federacije Bosne i Hercegovine. Nije išlo Čapljini na početku sezone, a posljednji poraz od Budućnosti u Banovićima doveo je do sporazumnog rastanka Radovića i Čapljine. - Radi se i velikom treneru i čovjeku koji je dio našeg kluba. Veliki taktičar, nogometni znalac i vrijedni čovjek je zadužio naš klub s...

26.10.2020 19:36 Ismet Nimanović

Ljubuški neumoljiv i maksimalan, derbi u Livnu bez pobjednika

Derbi kola je odigran u Livnu gdje su se sastali domaći trećeplasirani Troglav 1918 i Klis iz Buturović polja. Domaći su preko Alčelebića prvi stekli prednost, 1:0, da bi najbolji strijelac na drugoligaškom "Jugu" u poslijeratnom periodu, Amel Bajrić sa dva gola doveo popularne Klišane u rezultatsku perdnost, 1:2, a, konačnih 2:2 postavio je Čolak.   Lider na...

26.10.2020 19:32 Ismet Nimanović

Posušje novi lider , Bratstvo, Budućnost i Zvijezda uspješni domaćini

Kao po običaju u m.tel Prvoj ligi FBiH i nakon rezultata 12. kolo ponovo je došlo do promjene liderske pozicije, bivši premijerligaš Posušje je u velikom  derbiju u Bihaću golovima Nenadića i Glavine savladalo domaće Jedinstvo i preuzeo lidersku poziciju.   U posljednja četiri odigrana kola ovo je četvrta promjena na liderskoj poziciji, poslije 9....

24.10.2020 08:15 Ismet Nimanović

Dva velika derbija,  Jedinstvo - Posušje i TOŠK - Rudar

U okviru 12. kola koje se igra u subotu i nedjelju, 24. i 25. oktobra igraju se dva velika derbija, sastaju se  četiri  plasirane ekipe. U subotu se igra prvi u Bihaću između Jedinstva, 20 bodova i drugoplasirane ekipe Posušja, a koje ima bod više. Ovaj derbi je povjeren Sarajliji Erminu Hadžoviću, asistenti  su mu  njegov sugrađanin, Alen Gluho i Mostarac,...

20.10.2020 11:28 Ismet Nimanović

Pobjede vodećeg dvojca, prva pobjeda Bjelopoljca, remi Rame u Neumu

Kako je i najavljivano lider na tabeli Ljubuški i drugolasirani Klis su zabilježili domaće pobjede, Ljubušaci su petardom ispratili Turbinu, dok je Klis savladao Stolac 3:1. Još su uspješni domaćini bili Tomislav protiv ekipe Brotnjo Čitluk, 3:0, te Bjelopoljac koji je zabilježio prvu ovosezonsku pobjedu protiv Kamešnice, 4:1. Neum nije uspio nastaviti pobjedonosni niz, na svom travnjaku je...

20.10.2020 11:19 Administrator DC

Rudar novi lider , Travnik u derbiju bolji od TOŠK -a, Konjičani srušili Jedinstvo, Goražde slavilo u gostima

U okviru 11. kola m.tel Prve lige FBiH, ponovo je došlo do primjene na vrhu tabele, nakon pobjedu u prošlom kolu u Gračanici, kakanjski Rudar je na svom terenu golovima Zukića i Dervišagića savladao Budućnost, 2:0. Konjički Igman i Travnik su zabilježili domaće pobjede, Konjičani su savladali bihaćko Jedinstvo golom Senada Kašića, a Travnik je prekinuo...

19.10.2020 20:45 Ismet Nimanović

Pobjede vodećeg dvojca, prvi trijumf  Bjelopoljca, remi Rame u Neumu

Kako je i najavljivano, lider na tabeli Ljubuški i drugoplasirani Klis su zabilježili domaće pobjede, Ljubušaci su petardom ispratili Turbinu, dok je Klis savladao Stolac 3:1. Još su uspješni domaćini bili Tomislav protiv ekipe Brotnjo Čitluk, 3:0, te Bjelopoljac koji je zabilježio prvu ovosezonsku pobjedu protiv Kamešnice, 4:1. Neum nije uspio nastaviti pobjedonosni niz, na svom travnjaku...

17.10.2020 06:06 Ismet Nimanović

Lagani domaći zadaci Ljubuškog i Klisa

Ovo kolo u subotu, 17. oktobra u Tomislavgradu otvaraju domaći devetoplasirani Tomislav, 8 bodova i najveće razočaranje dosadašnjeg dijela prvenstva bivši prvak BiH, Brotnjo Čitluk koji je na pretposljednjem mjestu sa svega tri osvojena boda.   Lider, maksimalna ekipa Ljubuški u ovom kolu trebala bi imati lagani domaći zadatak u susretu sa jablaničkom Turbinom,...