XS
SM
MD
LG

30.05.2020 09:40 Sportki žurnal

Kojim putem krenuti iz Krupe

Fudbalski klub Krupa je, nakon 2016. godine, osvojio drugu titulu u Republici Srpskoj, kada je 8. maja Fudbalski savez Republike Srpske sezonu 2019/20. proglasio završenom zbog pandemije koronavirusa. To znači da bi naredno prvenstvo tim iz Krupe na Vrbasu trebalo da igra u premijerligaškoj konkurenciji BiH jer se ekspresno vratio u elitu. Biće to četvrta sezona Krupe u najvišem stepenu...

18.05.2020 16:53 S. Papaz

Bivši fudbaler Krupe briljira u Belgiji i mijenja sredinu na ljeto

Nekadašnji defanzivac Krupe, Aleksandar Vukotić, završio je prije vremena sezonu u Belgiji budući da je tamošnji Savez morao da prekine prvenstvo zbog odluke državnih vlasti da ne dozvoli nikakva takmičenja i okupljanja sve do 31. avgusta.  On će još koji dan biti u Belgiji, a onda će se vratiti kući u Srbiju sve dok ne krenu pripreme za novu sezonu. - Još koji dan sam ovdje u Belgiji i onda...

11.05.2020 14:54 Administrator DC

Treba li Republici Srpskoj - Krupa?

 Spuštena je zavjesa na fudbalski šampionat Republike Srpske. Odlukom Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Republike Srpske prvenstvo je prekinuto, zbog koronavirusa, a tim Krupe je zasluženo izborio povratak u Premijer ligu.   Najbližem konkurentu Rudar Prijedoru su umakli   11 bodova. Niko, bez obzira na prekid šampionata, ništa Krupi...

13.04.2020 20:38 S. Papaz

Mijenjaju se i propozicije u Kupu BiH

Od ove četiri varijante, u tri bi gotovo izvjesno došlo do smanjenja utakmica u Kupu BiH, te bi umjesto predviđene dvije utakmice bila igrana samo po jedna utakmica. S obzirom na to da je zbog većeg broja potrebnih srijeda za takmičenje u Premijer ligi odigravanje kompletnog Kupa BiH do kraja bilo nemoguće, N/FS BiH predlaže odigravanje po jedne utakmice, za šta je potrebna promjena sistema...

24.03.2020 05:20 Administrator DC

Krupa čeka odluke nadležnih

Fudbaleri Krupe su ubjedljivo vodeći na tabeli Prve lige Republike Srpske, a imaju 11 bodova više od drugoplasiranog Rudar Prijedora.   Premijer liga BiH samo čudom može da im izmakne, a nije isključeno da se u nju plasiraju bez odigravanja preostalih utakmica u sezoni koja je prekinuta zbog pandemije koronavirusa. Čelnici kluba iz kanjona Vrbasa poručuju da neće predložiti...

20.03.2020 08:44 Administrator DC

Krupa čeka reakciju nadležnih

Veliki svetski klubovi ovih dana muku muče sa radom, finansijama...Nad mnogima se nadvio crni oblak. Koronavirus je sve zaustavio. Nema priliva sredstva, utakmica, publike..Kada je njima teško, kako li je tek našim klubovima. Zbog toga smo pozvali Krupu i razgovarali sa direktorom Mladenom Ilićem.   -Mi smo prema preporukama nadležnih do 30. Marta obustavili sve...

11.03.2020 18:58 Administrator DC

Krupini klinci treći

Sportski centar FARMA-PROM iz Banja Luke origanizovao je sedmi turnir u futsalu za mlađe kategorije. Takmičenje je održano u periodu od novembra 2019. do marta 2020. i učestvovalo je 20 klubova iz regije Banja Luke. U kategoriji 2007. godišta FK Krupa zauzeo je 3. mjesto. Posebno priznanje za fer-play uručeno je Mihajlu Vučenoviću iz našeg kluba.

11.03.2020 12:50 Sportki žurnal

Još nije kraj

  Pogled na prvenstvenu tabelu Prve lige Republike Srpske dovodi do jasnog zaključka – Fudbalski klub Krupa će da bude novi šampion! Klub iz kanjona Vrbasa posle pobede (2:0) u derbiju protiv prvog pratioca i najvećeg konkurenta Rudar Prijedora stekao je nedostižnih jedanaest bodova prednosti koji su, dvanaest kola pre kraja šampionata, dovoljno dobra zaliha za novu promociju u...

09.03.2020 22:04 Gavro Vujanović

Krupi treće mjesto na turniru Farmaproma

Mladi fudbaleri Krupe, igrači rođeni 2007. i 2008. godine osvojili su treće mjesto na tradicionalnom turniru Farmaproma u dvorani kod prijedorske petlje. Izabranici trenera Darka Šegrta, Nikole Vidovića i Miroslava Balabana u borbi za “bronzanu” medalju pobijedili su vršnjake Škole fudbala Starčevica rezultatom 3:1 i na taj način ostvarili veliki uspjeh. Zanimljivo je da je u ovoj konkurenciji...

09.03.2020 13:12 Sportki žurnal

Promocija se sprema

I drugi derbi u sezoni protiv direktnog rivala i najvećeg konkurenta za titulu i povratak u Premijer ligu BiH Rudar Prijedora fudbaleri Krupe su dobili. Posle jesenjeg trijumfa (2:1) u gradu na Sani izabranici trenera Zorana Marića na otvaranju prolećne sezone u kanjonu vrbasa trijumfovali su rezultatom 2:0. Oba pogotka za domaćina postigao je Jovo Lukić. Mladi napadač i prvi strelac Prve lige...