Igrači Zrinjskog u štrajku

Nakon kupa prijeti raspad: HFK Zrinjski, MostarNakon kupa prijeti raspad: HFK Zrinjski, Mostar

HFK Zrinjski, samo sedam dana nakon što je osvojio Kupa BiH u futsalu, objavio je kako se klub nalazi u teškoj finansijskoj situaciji.

“Zbog nekoliko neisplaćenih plata naši igrači zadnjih dana ne treniraju, što  u potpunosti razumijemo. U prvenstvu BiH našem klubu slijede utakmice polufinala doigravanja s Brotnjom. Nećemo dopustiti da se te utakmice ne odigraju, barem ćemo ih odigrati s igračima iz našeg omladinskog pogona, kako klub ne bi trpio eventualne sankcije. Ipak, samim tim je jasno kako se onda od statusa jednog od favorita za osvajanje prvenstva dovodimo na nivo  apsolutnih autsajdera”, saopšteno je je iz HFC Zrinjski.

Predsjednik kluba Marko Zovko pozvao je sve one koji mogu pomoći da podrže rad i opstanak HFC Zrinjski.

“Ovim putem još jednom pozivamo sve poslovne subjekte, gradske i kantonalne strukture da finansijski podrže rad našeg kluba, kako bi ipak bili u prilici u Mostar donijeti duplu krunu. Bez hitne intervencije izgledi za tako nešto su nam drastično smanjeni. Svima koji su tokom sezone podržavali rad klub se i ovim putem zahvaljujemo”, navodi se u saopštenju.

Konačna tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1
Mostar SG Staklorad
Mostar
18 14 2 2
44
2
Zrinjski
Mostar
18 13 1 4
40
3
Brotnjo
Čitluk
18 10 3 5
33
4
Centar
Sarajevo
18 9 3 6
30
5
Salines
Tuzla
18 8 4 6
28
6
Seljak
Livno
18 9 1 8
28
7
Kaskada
Gračanica
18 7 3 8
24
8
Beli anđeo
Popovo polje
18 6 2 10
20
9
Leotar
Trebinje
18 3 0 15
9
10
Tango
Istočno Sarajevo
18 1 1 16
4