Deveto kolo u nedjelju: Ponovo derbi u Istočnom Sarajevu

Foto/ Vasilije MarkovićFoto/ Vasilije Marković

Deveto kolo Prve lige Republike Srpske u futsalu igra se ovog vikenda, a sve utakmice na rasporedu su u nedjelju.

Derbi meč se opet igra u Istočnom Sarajevu gdje Željeznica dočekuje Policajca. Nakon što su u prošlom kolu remizirali sa liderom Borcem, futsaleri Željeznice će pokušati ostati neporaženi i protiv Policajca, te se tako zadržati u samom vrhu tabele Prve lige Republike Srpske.

Lider, Borac čeka na svom terenu Nevesinje i biće to prilika za tim Slobodana Blagojevića da nastavi svoj put ka konačnom cilju, plasmanu u Premijer ligu Bosne i Hercegovine. 

Dvije posljednjeplasirane ekipe lige, Sokrates i Boračka, su domaćini, Banjalučani čekaju Kotor Varoš, a u Gradišku stiže trebinjski Leotar.

9. kolo, nedjelja (29.1.2023)

BANJA LUKA (13.00) KMF SOKRATES - KMF KOTOR VAROŠ (Siniša Ivančević i Željko Dragojević oba Banja Luka)
BANJA LUKA (15.00) KMF BORAC - KMF NEVESINJE ( Velimir Drinić (Modriča) i Slaviša Mitrović (Šamac)
GRADIŠKA (16.30) KMF BORAČKA - KMF LEOTAR ( Tomislav Gračanin i Vanja Ajder (oba Banja Luka))
I.SARAJEVO (17.00) KMF ŽELJEZNICA - KMF POLICAJAC ( Darko Vukojević i Dejan Đ Lazić (oba Doboj))

 

Konačna tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1
Borac
Banja Luka
14 11 1 2
34
2
Željeznica
Trnovo
14 8 2 4
26
3
Leotar
Trebinje
14 6 3 5
21
4
Kotor Varoš
Kotor Varoš
14 6 2 6
20
5
Nevesinje
Nevesinje
14 6 2 6
20
6
Policajac
Banja Luka
14 6 1 7
19
7
Boračka
Gradiška
14 5 1 8
16
8
Sokrates
Banja Luka
14 2 0 12
6