Derbi u Bijeljini


Regularni dio sezone Premijer lige lagano ulazi u završnicu. Utakmice redovnog 15. kola odigraće se naredna tri dana, od 10. do 12. Februara.

Kod muškaraca, kolo će otvoriti igrači sarajevske Bosne i brčanskog Jedinstva, utakmicom koja će se odigrati u petak u Skenderiji. Objema ekipama gori pod nogama, bodovi su nasušno potrebni i jednima i drugima, i sigurno nas očekuje više nego zanimljiv duel.

U Kaknju će istoimena ekipa ugostiti Maglić iz Foče, i svaki drugi ishod osim da sva tri boda ostanu u kaknju bi predstavljao svojevrsno iznenađenje.

Domaljevac će ugostiti Gacko. Obje ekipe su prebrinule sve brige oko opstanka, tako da će rasterećeni ući u ovaj duel, i vjerovatno riješiti ko će u četvrtfinale ući sa pete, a ko sa četvrte pozicije. U derbiju začelja, u Srebreniku, Borac gostuje kod Gradine. Obje ekipe su u dugoj negativnoj seriji, i vidjećemo ko će pobjedom zadržati kakve-takve šanse za opstanak, dok će poraženi iz ove utakmice biti u vrlo nezavidnoj situaciji vezanoj za opstanak u društvu najboljih.

Kolo će zatvoriti odbojkaši Radnika i lidera Mladosti. Radnik u drugom dijelu sezone ima perfektan učinak, i pokušaće sve da iznenade višestrukog i aktuelnog šampiona. Mladost još uvijek nije obezbjedila kotu 1 pred plej-of, pa nas u svakom slučaju očekuje vrlo interesantan komšijski duel u Semberiji.

Svi parovi 15. kola Premijer lige u muškoj konkurenciji: OK “Bosna” – MOK “Jedinstvo”, 10.02.2017. u 16,30 časova OK “Kakanj 78” – OK “Maglić”, 11.02.2017. u 18,00 časova HOK “Domaljevac” – MOK “Gacko”, 11.02.2017. u 18,00 časova OK “Gradina-Herceg” – OK “Borac”, 11.02.2017. u 18,30 časova OK “Radnik” – OK “Mladost”, 11.02.2017. u 19,00 časova

Derbi u Bijeljini