Goražde
Vogošća bolja do Hercegovine
23.11.2023 hercegsport.com

22.11.2023. - Rukomet

U prvoj utakmici 9. kola Premijer lige BiH rukometaši Hercegovine poraženi su večeras u Vogošći od istoimene ekipe rezultatom 29:24. Domaći su ostvarili rutinsku pobjedu, mada su i Nevesinjci imali dobre periode igre.

Hercegovina je prvih dvadesetak minuta odigrala dosta čvrsto, u 18. minutu je imala jedino vođstvo 6:7, ali su domaći do poluvremena stekli prednost od tri gola.

Vogošća je maksimalno vođstvo od sedam golova imala u 45. minutu. Uslijedio je period dobre igre Nevesinjaca koji su uspjeli da se vrate na minus tri, a imali su još dva napada za uzbudljiv finiš. Ipak, domaći su potpuno otvorenu igru nevesinjskog tima kažnjavali pogocima sa svoje polovine i mirno utakmicu priveli kraju.

Susret u Vogošći odigran je ranije zbog obaveza domaće ekipe u Evropskom kupu.