Makabi na korak od fajnal fora

Košarkaši Makabija savladali su večeras Panatinaikos u Beogradu rezultatom 85:83 čime su poveli 2:1 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa i stigli na pobedu od plasmana na fajnal-for Evrolige.
Makabi je prek oko hiljadu svojih navijača u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić" odlično otvorio meč i vodio posle prve deonice rezultatom 23:11 iako je i ovaj meč, kao i drugi u seriji, igrao bez povređenog Vejda Boldvina.

Nije uspeo Panatinaikos da se primakne u drugoj deonici, pa je na poluvremenu bilo 46:37 za Ponos Izraela.

Najvećih plus 18 Makabi je imao sredinom treće deonice - 57:39, a u poslednjih 10 minuta ušlo se sa 67:56 za izabranike Odeda Kataša.

Početkom poslednje deonice Panatinaikos je prišao na minus šest (63:69), ali je makabi odbio taj napad i imao 78:65 u 34. minutu.

Vezanim trojkama Janisa Papapetrua i Kendrika Nana PAO je dva minuta pre kraja smanjio na 77:81.

Nan je novom trojkom smanjio na 82:83 na 76 sekundi do kraja, a Matijas Lesor je 42 sekunde pre kraja iskoristio samo jedno od dva slobodna bacanja za izjednačenje.

Četrnaest sekundi pre kraja Lesor je blokirao Lorenca Brauna. Dve sekunde pre kraja Braun realizuje oba bacanja, a Nan promašuje trojku za pobedu gostiju.

Raspoloženi Džoš Nibo je sa 22 poena predvodio Makabi, 16 je dao Braun, a 13 Bonzi KolsonKendrik Nan je dao 25 poena za Panatinaikos, Joanis Papaetru 17, Matijas Lesor 14, a Konstantinos Mitoglu 10.

Četvrti meč serije igra se u četvrtak, takođe u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Plasman na F4 koji se održava u Berlinu od 24. do 26. maja obezbediće klub koji prvi stigne do tri pobede.