Rukometaši Borca m:tel jesenji su šampioni BiH.

U velikom derbiju, izabranici Mirka Mikića sinoć su remizirali u Visokom, sa ekipom Bosne, 24:24.

Večerašnji duel imao je dva potpuno različita poluvremena, prvo u kojem osvajači Kupa BiH nisu igrali odbranu na onom nivou po kojem ih svi znaju i drugom, u kojem su dominirali i u napadu i u odbrani.

Na kraju, večerašnji bod dovoljan je da Banjalučani zadrže lidersku poziciju u Premijer ligi BiH i osvoje jesenju titulu.

U prvih 10 minuta vidjeli smo potpuno izjednačenu igru na obje strane, s tim što "crveno-plavi" nijednom nisu bili u vodstvu. U 13. minutu domaći rukometaši prvi put dolaze do dva gola razlike, 7:5. U naredna tri minuta, najviše zahvaljujući raspoloženom Milanu Dakiću, Banjalučani su stigli do izjednačenja. Ipak, novom mini serijom odgovaraju igrači Bosne i u 21. minutu dolaze do najveće prednosti do tad, 12:9.

Reagovao je tada minutom odmora trener Borca m:tel, Mirko Mikić.

Nije to pomoglo njegovim izabranicima, koji i u narednim minutama nisu imali rješenja za odličnu odbranu Visočana, što su domaći iskoristili i u 26. minutu došli do velikih plus sedam, 16:9. Crnu seriju prekinuo je Nemanja Vučićević tri minuta prije odmora i smanjio na 16:10.

Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo po jedan gol na obje strane. Pokušavao je Mirko Mikić rotacijama na bekovskim pozicijama da promijeni nešto u napadu, ali u tome nije uspijevao.

U nastavak susreta "crveno-plavi" su ušli mnogo bolje, složili odbranu, uz raznovrsna rješenja u napadu i već na startu smanjili zaostatak na 18:16.

Odgovorili su domaći novom serijom i odvojili se na novih pet golova razlike, 22:17.

U poslednjih 10 minuta, rukometaši Borca m:tel ušli su sa zaostatkom od tri pogotka, 23:20. Tempo u napadu Banjalučana promijenio je ulaskom u igru Goran Daničić, koji je iskoristio svoju brzinu i zadavao pravu glavobolju Visočanima, dok je na golu briljirao Slađan Subotić, što je dalo snagu gostujućoj ekipi da u potpunosti preokrene rezultat.

Prvo je Rađenović smanjio na 23:21, a u 53. minutu promašio je sedmerac i propustio priliku da meč uvede u potpuno neizvjesnu završnicu. Ono što nije pošlo za rukom Rađenoviću, jeste minut kasnije Daničiću, koji je smanjio zaostatak svog tima na minimalnih, 23:22.

Nastavili su "crveno-plavi" u istom ritmu i u 57. minutu, golom Vukašina Rakocije iz sedmerca, prvi put poveli 24:23.

U triler završnici igrači Bosne su uspjeli izjednačiti i možda postaviti najrealniji rezultat, iako su gosti imali 20 sekundi da dođu do pobjede.

Goran Daničić je u posljednjim sekundama zaustavljen grubim faulom za isključenje, a Vukašin Rakocija nije imao mnogo šanse da postigne gol za 20-ak metara od mreže Bosne.