Korner nije, gol jeste
04.10.2020 Administrator DC

FK Sloboda i FK Olimpik odigrali su utakmicu 10. kola Premijer lige BiH u kojoj su Tuzlaci slavili pobjedu rezultatom 2:0. Ipak, krenimo redom.

Olimpik je nešto agilnije ušao u utakmicu, ali to nije rezultiralo značajnijim prilikama, pa se igra preselila na centalni dio terena i taktičko odmjeravanje.

Do prve šanse na utakmici dolazi Sloboda sredinom prvog poluvremena koja prijeti preko Mujagića, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Nekoliko minuta kasnije Tuzlaci ipak stižu do vodstva, a strijelac je Amar Beganović koji koristi stopostotnu šansu i pogađa mrežu Olimpika za 1:0.

Priliku da donese poravnanje Olimpiku imao je Hadžanović u finišu prvog dijela, no njegov udarac nakon odlične lopte Handžića odlazi pored stative gola Slobode.

A onda se dešava jedna od najbizarnijih situacija u hstoriji Premijer lige BiH. Naime, fudbaler Olimpika Ojdanić prilikom jednog napada Slobode je poslao loptu u svoju mrež. Sudija Grbić je prvo dosudio korner, ali  se potom konsultovao sa pomoćnicima i dosudio gol za Slobodu i izazvao opravdan revolt fudbalera Olimpika. Protesti fudbalera Olimpika trajali su i nakon što je Grbić označio kraj prvog poluvremena, ali bez uspjeha.

Vukovi su u drugo poluvrijeme ušli još agilnije, očigledno izrevoltirani skandaloznom sudijskom odlukom, a takva igra im je donijela nekoliko dobrih prilika.

Golubović u 51. minuti izlazi sa svog gola i u posljednji trenutak stiže do lopte prije Osmanovića, da bi minut kasnije u dobroj prilici bio i Perišić čiji atraktivni pokušaj odlazi preko gola. Nastavio je Olimpik sa napadima, pa se u šansi našao i Milanović, no Golubović brani njegov udarac.

Do kraja susreta fudbaleri Slobode su uspjeli održati prednost od dva gola i doći do pobjede, ali meč definitivno ostaje obilježen bizarnom odlukom glavnog arbitra Zorana Grbića o kojoj će se dosta pričati u narednim danima.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Sloboda Olimpik