Pl: Lester zna sa velikanima, srušili i Sitija

Fudbaleri Mančester Sitija doživjeli su drugi uzastopni poraz. ''Građani'' su poraženi kod Lestera, rezultatom 2-1.

Sve je dobro počelo za goste. Aguero je uposlio Sanea koji pogađa za 1-0. Samo nekoliko minuta trebalo je Lesteru da se oporavi. Vardi je proigrao Olbrajtona koji pogađa za 1-1. Do kraja prvog poluvremena bilo je sjajnih šansi sa obje strane. Vardi, Čaduri i Medison mašali su sa jedne a Sane i De Brujne sa druge strane. U nastavku je Siti djelovao odlučno. Pokušavali su da dođu do vodstva ali domaći su se branili sjajno. Uslijedio je korner za domaćina a nakon gužve sjajno se snašao Pereira i efektnim pogotkom donio prednost Lesteru. Do kraja susreta Siti je ostao sa desetoricom jer je Delf dobio crveni karton.

Liverpul je upisao novi trijumf. Ubjedljivo su savladali Njukasl sa 4-0. Totenhem je na svom terenu počastio Bormut ''petardom'' a Junajted je bio siguran i slavio je sa 3-1 protiv Hadersfilda. Ubjedljiv je bio i Everton koji je deklasirao Barnlija u gostima sa 5-1.

Liverpul je sada prvi, Totenhem je drugi sa šest bodova manje dok je Siti pao na treće mjesto.