Adelajd srušio “džetse”

U okviru 10. kola Hujndaji A lige Australije, Adelajd je kao gost, golom u zadnjoj minuti utakmice, kao gost porazio Njukastl 2:1.

Premda su “džetsi” bili konkretniji što se napada i prilika tiče, od kojih treba izdvojiti onu iz 35. minuta kada Ugarković šutira pored gola, gosti su prvi stigli do pogotka.

Igrao se 39. minut, Haloran se dobro ubacio, lob udarcem pogodio stativu, a odbijanac u mrežu Njukastla posprema Nikola Mileusnić.

U nastavku apsolutna dominacija domaćih, redale su se prilike, a na pogodak se čekalo do 75. minuta, kada Donovan glavom izjednačuje na 1:1. I kada se očekivao potpuni rezultatski preokret “džetsa” koji su dominirali terenom, uslijedio je šok. Igrao se 90. minut kada je dosuđen kazneni udarac za Adelajd. Precizan sa bijele tačke bio je Gudwin, koji donosi gostima neočekivana tri boda.