FA Kup: Sjajan meč na Denu, Milvol izbacio Evertona

Fudbaleri Milvola napravili su iznenađenje. Oni su prošli u petu rundu FA Kupa savladavši Everton sa 3-2.

Prvo poluvrijeme nije se igralo u previše jakom ritmu. Milvol se dobro držao protiv jačeg rivala. Ipak, gosti su nakon šuta Ričarlisona i greške domaćeg golmana, poveli sa 1-0. Milvol na odmor nije otišao sa zaostatkom jer je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, Gregori pogodio za 1-1.

Drugo poluvrijeme krenulo je u dosta boljem ritmu. I jedni i drugi su htjeli do vodstva. Everton je imao veliku šansu preko Dinja ali se Francuz nije snašao. Gosti su ipak poveli i to pogotkom Tosuna. No samo dva minuta kasnije, Milvol dolazi do izjednačenja pogotkom Kupera. Ostaje skandalozno da je gol priznat. Postojao je VAR a Kuper je rukom dao gol. U četvrtoj minuti sudijske nadoknade, Milvol dolazi do pobjede. Junak je bio lijevi bek Voles koji se fenomenalno snašao i matirao Pikforda. Nakon ovog poraza, Silva je vjerovatno bivši trener ''Karamela''.