Japan u finalu Kupa Azije

Fudbalska reprezentacija Japana plasirala se u finale Kupa Azije, pošto je danas u prvoj polufinalnoj utakmici porazila Iran 3:0.

Prvih 45 minuta proteklo je u opreznoj igri sa obje strane, a činilo se tada da bi utakmica mogla završiti bez pogodaka. Ipak to se nije desilo, u nastavku Japanci pitanje pobjednika rješavaju za svega 10 minuta, ponajviše zahvaljući greškama iranske odbrane. Igrao se 56. minut, Minamoto je u prodoru, Iranci na tren zastaju, gledajući ka sudiji, što Minamoto koristi, upućujući idealan centaršut, nakon kojeg Osaku nije bilo teško da glavom zatrese mrežu Irana.

Deset minuta kasnije nova neopreznost Iranaca,  Kanani igra rukom, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvodjač bio je Osako. Konačan rezultat postavio je Haragući u sudijskoj nadoknadi.

Najtrofejnija azijska reprezetacija će tako u svoje peto finale, a protivnika će dobiti sutra kada se igra drugo polufinale u kojem se sastaju UAE i Katar.