Poznati učesnici osmine finala Lige Evrope

Fudbaleri Arsenala rutinski su nadoknadili iznenađujući poraz od Bate Borisova iz prvog meča i slavili u revanšu 3:0 šesnaestine finala Lige Evrope.

Tim Unaja Emerija već je do poluvremena preokrenuo stvari.

Volkov je prvo zatresao sopstvenu mrežu, a zatim je Mustafi duplirao prednost.

Pobjedu je potvrdio Sokratis u nastavku, za siguran plasman u osminu finala Lige Evrope.

Dinamo Zagreb poprilično lako je izašao na kraj sa nezgodnom Viktorijom iz Plzenja.

Zagrepčani su takođe nakon poraza u prvom meču, odgovorili sa pobjedom 3:0 na Maksimiru.

Golove su postigli Orsić, Dilaver i Petković.

Napoli je rutinski odradio Cirih 2:0, kao i Valensija Seltika, 1:0.

Evo svih rezultata:

Arsenal – Bate Borisov 3:0   (1:2 prvi meč)

Zenit – Fenerbahče 3:1 (0:1)

Betis je odigrao 3:3 sa Renom u prvom duelu i djelovalo je da imaju dobar rezultat uoči revanša u Andaluziji.

Ipak, pitao se nešto i Ren.

Francuska ekipa je odigrala fantastično, slavila sa 3:1 i izborila plasman u osminu finala Lige Evrope.

Poslije samo pola sata bilo je 0:2 na semaforu.

Bensebajini je prvi zatresao mrežu, a zatim Inuan.

Lo Selso je smanjio rezultat i vratio nadu svom timu u prolaz.

U nastavku su promašivali šanse, što je kaznio Nijang i potvrdio prolaz svog tima.

Leverkuzen je poput Betisa imao dobar rezultat nakon prvog meča sa Krasnodarom.

Bez golova u Rusiji, činilo se siguran prolaz u Njemačkoj, ali uzalud.

Sulejmanov je postigao gol za goste vrijedan plasmana u osminu finala. Leverkuzen je stigao samo da izjednači preko Aranguiza.

Inter je na svom terenu rutinski odradio Rapid iz Beča sa 4:0, kao i Čelsi protiv Malmea, 3:0.

Benfika je eliminisala Galatasaraj, Slavija Prag je bila bolja od Genka, dok je Dinamo Kijev pobijedio Olimpijakos.