Đere u polufinalu

Laslo Đere plasirao se u polufinale turnira u Sao Paolu. On je u četvrtfinalu savladao Ožer Alasima sa 2-1 u setovima.

U prva četiri gema teniseri su čuvali svoje servise. Budući da je teniser iz Kanade vodio sa 40-0 na svom servisu, djelovalo je da će serveri nastaviti sa dominacijom na svom servisu. Ipak, Đere pravi veliku seriju i dolazi do brejka. Nešto slično se desilo i u sedmom gemu. Alasim je imao 40-15 ali je Đere došao do brejka. Na kraju je dobio prvi set sa 6-2.

Alasim mnogo bolje otvara drugi set. Poveo je sa 3-0 na startu drugog seta. Đere se nije predavao. Pritiskao je svog protivnika dva puta na servisu, međutim, Kanađanin je sačuvao servis i dobio je drugi set sa 6-3. U trećem setu vidjeli smo jedan jedini brejk. On se desio u šestom gemu a napravio ga je Đere. Stečenu prednost brejka znalački je sačuvao i dobio je treći set sa 6-3.

Đere će se u polufinalu sastati sa Argentincem Gvidom Peljom. Đere i Pelja su do sada igrali dva puta. Oba meča odigrana su na šljaci a teniseri imaju po jednu ostvarenu pobjedu.