Aston Vila se vraća u Premijer ligu nakon tri godine

Fudbaleri Aston Vile novi su članovi Premijer lige. Oni su u finalu plej ofa za ulazak u PL savladali Derbi na Vembliju, rezultatom 2-1.

Vila je bolje otvorila susret. U petom minutu šansu je imao Tuanzebe ali se nije snašao. Dva minuta kasnije šansu je imao i Griliš ali je ostalo 0-0. Vila je nastavila sa pritiskom i prijetila je preko El Gazija i Ejbrahama. Inicijativa im se isplatila jer su u završnici prvog poluvremena poveli golom El Gazija.

U nastavku smo gledali fenomenalan fudbal sa mnogo vatre. Nakon greške glmana Rusa, Vila je golom Megina povela sa 2-0. No Derbi se nije predao. Tek tada su počeli sa sjajnom igrom. Golom Vaghorna smanjili su na 2-1. Ipak, nisu imali snage za potpuni preokret pa se Vila nakon tri godine vratila u elitu.