Radnik silan, poraz Borca

KMF Radnik Bijeljina

Utakmicama 10. kola u Bijeljini i Širokom Brijegu nastavljena je Premijer liga BiH u futsalu poslije nešto više od mjesec dana pauze

Radnik iz Bijeljine nije imao većih problema protiv Salines Neimara na svom parketu. Jesenji prvak je nastavio tamo gdje je stao i sa sigurnih 7:1 trijumfovao protiv Zeničana. Dejan Pavlović je sa dva gola načeo goste, a onda slijede dva gola Mirka Marinkovića, uz autogol Sulejmana Salkića. Gosti do gola dolaze preko Seldina Zatagića i to je 5:1 na poluvremenu i već tada je bilo jasno da pobjeda ostaje u Semberiji. U drugom poluvremenu pogađaju još Stefan Rakić i Denis Isanović za konačnih 7:1.

Nije ni Hercegovina imala previše problema protiv Borca na "Pecari". Odmah na samom startu Blago Gašpar pogađa gol za 1:0 i poslije toga je mnogo lakše bilo igrati. Darko Ivanković i još jednom Blago Gašpar vode Hercegovinu u 10. minuti na ogromnih 3:0, a kada je Darko Ivanković u 24. minuti ponovo pogodio bilo je jasno da pobjeda pripada domaćinu. Dragan Verić je sa dva gola vratio kakvu-takvu nadu Borcu, no Ivan Ivanković na debiju pogađa za konačnih 5:2 u 38. minuti.

KMF RADNIK - FC SALINES NEIMARI 7:1 (5:1)
Dvorana Gimnazije "Filip Višnjić", Bijeljina
Gledalaca: 150
Sudije: Alem Bajrović (Sarajevo) i Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Pavlović 3, 2:0 Pavlović 5, 3:0 Marinković 8, 3:1 Zatagić 16, 4:1 Salkić 17ag, 5:1 Marinković 20, 6:1 S.Rakić21, 7:1 Isanović 32
Žuti kartoni: Lokmer (trener) (Salines Neimari)

RADNIK: Bećirović, Arnautović, Marinković, S. Rakić, Pavlović, Isanović, Jovanović, Trifković, Jović, Miljković, Grujičić, N. Rakić, Baručija

SALINES NEIMARI: Kozlić, Zatagić, H. Krehmić, Salkić, Šišić, E. Krehmić, Sejmen, Vardo

MNK HERCEGOVINA - FC BORAC 5:2 (3:0)
Dvorana "Pecara", Široki Brijeg
Gledalaca: 300
Sudije: 1:0 Gašpar 1, 2:0 D. Ivanković 9, 3:0 Gašpar 10, 4:0 D. Ivanković 24, 4:1 Verić 31, 4:2 Verić 33, 5:2 I. Ivanković 38
Žuti kartoni: I. Ivanković (Hercegovina), Mirković (Borac)

HERCEGOVINA: Marušić, I. Ivanković, D. Ivanković, Peko, Gašpar, Brzica, Penaca, Ćorluka, Marić, Čavar, Ćorluka

BORAC: Stanivuković, Maksimović, Zec, Verić, Jankvoić, Prolić, Ostojič, Eskić, Mizdrak, Mirković

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred