Ilićka 01 ostavila bodove u Brčkom

Utakmica 17. kola  Druge lige, grupa Istok, između Ilićke 01 i Gubera, rezultatski je riješena u prvih 30 minuta igre na Gradskom stadionu u Brčkom. Brčaci su, pobjedom od 2:0, upisali tri boda, dok je ekipa iz Srebrenice ubilježila drugi poraz u proljećnoj polusezoni.

Ilićka 01 je povela već u 5. minutu, golom Jandrića, poslije odličnog centaršuta i loše reakcije golmana Mandića. U 32. minutu, nakon duže opsade Guberovog gola,  Antunović se odlučio na udarac, koji nije bio toliko snažan, ali je golman Srebreničana ponovo napravio grešku i lopta je završila u mreži. U drugom poluvremenu trener Mališić uvodi novog čuvara mreže, ali i njegovi prvotimci sigurnije kreću u nastavak meča. Na samom početku, Avdić sa strane izlazi jedan na jedan sa golmanom, ali Gorančić odličnom odbranom zaustavlja njegov šut. U 75. minutu gosti propuštaju najizgledniju priliku da  smanje prednost Ilićke 01, kada je Gorančić još jednom maestralnom odbranom zaustavio udarac Smajlovića i poslao loptu u korner. Samo par minuta kasnije, i kapiten Jašarević sa 18 metara neometan hvata volej, ali lopta odlazi tik pored stative. Dok su gosti propuštali svoje prilike, domaća ekipa je čuvala rezultat i nije se pretjerano trudila da poveća svoju prednost, tako da je ovaj susret završen rezultatom postavljenim u prvom poluvremenu 2:0.

Mirko Mališić, trener ekipe iz Srebrenice, ističe da su i u ovom susretu bili oslabljeni, što je uticalo na rezultat.

„Pred ovu utakmicu imali smo kadrovskih problema, međutim atmosfera među igračima je jako dobra. Otišli smo bez pet standardnih prvotimca, ali upravo zbog zdrave atmosfere smo imali pravo da se nadamo povoljnom rezultatu. Ušli smo u utakmicu motivisani, međutim domaća ekipa dolazi do prednosti iz prve šanse i to veoma rano. Nastavili smo dalje, i samo što smo ušli u ritam i počeli da igramo, presjekao nas je drugi gol sa nekih 30 metara i, mogu slobodno da kažem, ne baš najbolje intervencije našeg golmana. Nismo uspjeli da ozbiljnije priprijetimo do poluvremena, ali smo u drugom imali svoje šanse koje, nažalost,  nismo iskoristili. Pred nama je težak raspored, i sa jedne strane je dobro što su standardni igrači danas „očistili“ kartone,  i već  od narednog kola ćemo zaigrati u kompletnom sastavu i pružiti mnogo bolje partije“, kazao je Mališić.

Ilićka 01 (Brčko) – Guber (Srebrenica) 2:0 (2:0)