Komarčević osvojio Vidikovac

Sloga iz Gornjeg Crnjelova, lider drugoligaškog Istoka, prva je ekipa koja je u ovoj sezoni odnijela sva tri boda sa srebreničkog Vidikovca, pobijedivši Guber rezultatom 0:2.

Tokom cijelog susreta duvao je jak vjetar, koji je umnogome ometao tok utakmice. U prvom poluvremenu domaća ekipa je uspješno parirala favorizovanoj Slogi, tako da se na odmor otišlo bez pogodaka. Prvi pogodak pao je u 50. minutu, nakon jedne duge lopte, koju je vjetar ubrzao, ona se odbila od leđa Karamana, pravo do Komarčevića, koji je još jednom pokazao svoj kvalitet i zašto je najbolji strijelac lige, i odličnim udarcem zatresao mrežu Gubera. Samo tri minuta kasnije, vjetar ponovo ide na ruku gostima. Dugu loptu prema Komarčeviću uputio je S.Janjić, ona prelijeće beka domaćih N.Janjića, koji je loše procijenio brzinu i nije uspio ispucati, što Komarčević opet iskusno koristi i još jednom smješta loptu iza leđa golmana Bogičevića. Do kraja utakmice ni jedna ekipa nije imala neku izgledniju šansu, tako da je ona završena rezultatom 0:2.

U Guberu ističu da su, s obzirom na težak raspored koji su imali od početka proljećnog dijela prvenstva, kao i probleme s povredama prvotimaca, lideru pružili dostojan otpor.

„Odigrali smo jednu dobru prvenstvenu utakmicu protiv odlične ekipe Sloge. Mi smo dali svoj maksimum, ali rezultat je izostao. Susret  je poprilično upropastio i jak vjetar koji je duvao svih 90 minuta.  Nama ostaje da se u narednom susretu borimo za prve bodove u drugom dijelu sezone i pobjeda je, sigurno, imperativ  u svim  mečevima koji slijede. Moramo da opravdamo svoje dosadašnje rezultate, očekivanja navijača i svih ljudi u klubu. Golove smo primili iz svojih grešaka, ali moramo da idemo dalje i da se borimo za što bolju poziciju“, kazao je Nikola Janjić, bek Gubera.

Guber  (Srebrenica) – Sloga (Gornje Crnjelovo) 0:2 (0:0)

Stadion: Vidikovac