PL: Junajted pobjedom otvorio sezonu

Fudbaleri Mančester Junajteda pobjedom su otvorili sezonu. U prvom kolu savladali su na svom terenu Lester sa 2-1.

Mančester je fenomenalno otvorio susret. Amarti je igrao rukom u drugoj minuti te je arbitar dosudio penal. Siguran sa bijele tačke bio je Pol Pogba pa je Junajted na idealan način otvorio sezonu. Lester je u nastavku sezone imao više posjed lopte ali i je dugo vremena trebalo za dobru akciju. Veliku šansu imao je Medison u 29. minuti ali je De Hea odbranio. U završnici prvog poluvremenu Junajted je dodao gas. Pokušavali su Pogba, Aleksis i Šo ali rezultat se nije mijenjao.

Junajted u neastavku bio mnogo bolji. Lester nije mogao pošteno da pređe centar a Mančester je stvarao prilike. Imali su šanse i Aleksis, Mata a najbolju šansu imao je Lukaku. Ipak, Šmajhel je odbranio zicer koji je imao Lukaku te je tako održao svoj tim u životu. Međutim, ataci Junajteda su urodili plodom. U 82. minuti Mata je pronašao Šoa koji se fenomenalno snašao i pogodio za 2-0. U sudijskoj nadoknadi Džjemi Vardi je pogodio za 2-1 i dao je nadu svom timu da mogu do boda. Ipak, nije bilo promjene rezultata i Junajted je slavio.