PL: Prva pobjeda Arsenala

Fudbaleri Arsenala došli su do prve pobjede u sezoni. Oni su savladali Vest Hem na svom terenu sa 3-1.

Meč je počeo u veoma sporom ritmu. Prvu šansu imao je Arsenal preko Mkhtarjana ali njegov udarac odbranio je Fabijanski. Arsenal je djelovao veoma loše, posebno na svojoj polovini. Vest Hem je to iskoristio u 25. minuti te je poveo preko Arnautovića. Primljen pogodak razdrmao je Arsenal. Prvo je šansu imao Remzi koju nije iskoristio da bi Monreal u 30. minuti pogodio za 1-1. Imao je Arsenal šansi u samoj završnici prvog poluvremena i da preokrene ali Remzi i Obamejang nisu iskoristili svoje šanse. pa je na poluvremenu bilo neriješeno.

Na startu drugog poluvremena Emeri je uveo Lakazeta. On je igrao sa dosta energije ali ostali igrači ga nisu pratili. I Vest Hem je djelovao mnogo gore u nastavku mada su na momente imali solidne napade. Ipak, Arsenal je došao do vodstva. Lakazet je pokušao, lopta je pogodila Diopa i završila je u golu. Imao je Arsenal šansi da ubrzo postigne još neki gol ali Obamejang i Lakazet nisu iskoristili svoje šanse. Arsenal je čuvao prednost ali je Felipe Anderson imao sjajnu priliku u završnici utakmice. Ipak, Arsenal je do kraja povećao prednost i golom Velbeka došli su do 3-1. To je na kraju bio i konačan rezultat ali i prva pobjeda Arsenala pod vodstvom Unaija Emerija.