Pl: Junajted se provukao u Votfordu, crveni za Matića

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Votford sa 2-1 u gostima.

Utakmica je počela u veoma dobrom ritmu. Junajted je prvi zaprijetio preko Lukakua a sa druge strane pokušavali su Hjuz i Dini ali je branio sjajno De Hea. Junajted je imao šansu preko Aleksisa ali nije bilo promjene rezultata. Ipak u 35. minuti, Junajted dolazi do vodstva pogotkom Lukakua. Samo tri minute kasnije, Smoling je povisio na 2-0. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata i Žeze Murinjo imao je dosta razloga za zadovoljstvo.

U nastavku se igralo u dosta sporijem ritmu. Junajted je čuvao svoju prednost ali su domaći pokušavali da se vrate u igru. U 65. minuti im je to pošlo za rukom. Endi Grej se dobro snašao i smanjio vodstvo gostiju na 2-1. Do kraja susreta domaći su pokušavali da dođu do boda. Matić je u poslednjim trenucima susreta dobio crveni, Kabasele je imao sjajnu šansu ali De Hea je sačuvao Junajted. Na kraju su gosti izvukli tri boda, koja će im mnogo značiti u nastavku sezone.