29.09.2018 Tekst i fopto: kkcrvenazvezda.rs

Zvezda ukrotila Vukove

KK Crvena zvezda mts zabeležio je pobedu u 1. kolu ABA lige. Crveno-beli su u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ slavili rezultatom 78:68 (21:20, 21:15, 17:21, 19:12).

KK Crvena zvezda mts pobedom je započeo novu sezonu ABA lige. Crveno-beli su u 1. kolu regionalnog takmičenja savladali Cibonu rezultatom78:68 (21:20, 21:15, 17:21, 19:12).

Iskusni sastav  gostiju pružio je snažan otpor, pa se pitanje pobednika odlučivalo polovinom poslednjeg perioda. Izabranici Milana Tomića odigrali su u tim momentima izuzetno agresivno u odbrani, a raspoloženi Džo Regland pogađao je u seriji. Zvezda se na pet minuta pre kraja odvojila na dvocifrenu razliku i ostatak posla je bio znatno lakši.

Pomenuti Regland je bio i najbolji akter utakmice sa 22 poena i sedam asistencija.

Početak utakmice protekao je u ispitivanju snaga. Muhamed Faje je blistao u redovima crveno-belih, ali iskusni igrači Cibone su odolevali pritisku Crvene zvezdem. U prvom periodu nijedna ekipa nije uspela da stekne opipljivije vođstvo, bilo je čestih promena rezultata, ali su izabranici Milana Tomića sa poenom prednosti otišli na prvi odmor – 21:20.

Početak drugog perioda doneo je znatno agresivniju Crvenu zvezdu. Za dva i po minuta ređali su se kontranapadi kao proizvod fantastične odbrane te je nakon trojke Bilija Berona Zvezda stekla prvu dvocifrenu prednost – 31:20. Ipak, Cibona se šutem za tri poena ponovo rezultatski vratila, ali su crveno-beli vođstvo zadržali do poluvremena – 42:35.

Uvodni minuti u trećoj deonici pripali su rivalu koji je napravio seriju 12:3 i posle dugo vremena preuzeo vođstvo – 45:47. Loše minute svoje ekipe prekinuo je Ognjen Dobrić odličnim prodorom i od tog trenutka se ušlo u egal meč koji je ipak kontrolisala Crvena zvezda i čuvala vođstvo.

Bitnu trojku na početku četvrtog perioda dao je Džo Regland i Crvena zvezda se odvojila na šest poena prednosti – 62:56. Ipak, Cibona je imala izuzetno šutersko veče i uspevala da se zadrži u rezultatskom egalu.

Bolja odbrana i raspoloženi Regland držali su ključ trijumfa. Regland je vezao šest poena, trojku uz faul i karakterističan prodor pa je Zvezda ponovo stekla dvocifrenu prednost – 71:61.

Crvena zvezda – Cibona 78:68 (21:20, 21:15, 17:21, 19:12)

Dvorana: „Aleksandar Nikolić“. Gledalaca: 3.500. Sudije: Igor Dragojević, Mario Majkić, Branislav Mrdak.

Crvena zvezda: Regland 22, Čović 6, Perperoglu, Nenadić, Lazić, Faje 12, Beron 5, Dobrić 8, Ristić 4, Simanić, Cirbes 11, Odžo 10.

Cibona: Bilinovac 3, Uljarević 5, Ljubičić 17, Marić 9, Džilbert 6, Novačić 5, Rozić 13, Slavica, Rejli-Ros 2, Kraljević 6, Markota 2.

Milan Tomić:

’’Prvo bih želeo da se izvinim Zvezdinoj publici. 4.000 ljudi je došlo na utakmicu da bi videlo ovakvu utakmicu od nas. Mene je zbog toga sramota. Rekao sam mojim igračima, kako budete igrali toliko ljudi će i dolaziti. Ovo je bila jedna od najružnijih utakmica kojoj sam ja prisustvovao u životu. Nemam ja problem da izgubimo i od Cibone u Beogradu, to je u redu da se ekipa probudi ponekad. Za mene je problem što se igrao Superkup gde su se pobedili Budućnost i Cedevita, a onda se dogodilo šta se dogodilo. Za nas je dobro da se ovo dogodilo sada. Čestitam Ciboni na dobroj utakmici. Mi moramo još da učimo i da gradimo jer ovaj tim ako se opusti dva dana na treningu, tada će biti problema’’