Pl: Čelsi i Liverpul podijelili bodove

U derbiju sedmog kola Premijer lige, Čelsi i Liverpul odigrali su 1-1.

Liverpul je dobro otvorio meč. Imali su dosta napada a i dobrih pokušaja. Pokušavali su i Firmino i Salah ali promjene rezultata nije bilo. Čelsi je svoju prvu veliku šansu iskoristio. Kovačić je sjajno pronašao Azara a ovaj je rutinski pogodio za 1-0. Do kraja prvog poluvremena Liverpul je bio bolji, Salah je imao veliku šansu. Međutim, Ridiger ga je izblokirao i ostalo je 1-0 za Čelsi.

U drugom poluvremenu Liverpul je stvarao šanse. Prvu veliku šansu imao je Mane ali Kepa je odbranio. Kasnije je šansu imao i Firmino ali bio je neprecizan. Pokšuaj Šaćirija sa gol linije izbacio je David Luiz. Napadi su se na kraju isplatili Liverupu. U samoj završnici, Danijel Staridž pogodio je za 1-1 i donio je bod svom timu.

Siti i Liverpul dijele prvo mjesto sa po 19 poena a Čelsi ima dva boda manje.