Borac prošao i Derventu

Fudbaleri Borca upisali su danas šestu vezanu, a ukupno jedanaestu pobjedu u Prvoj ligi Republike Sroske savladavši na Gradskom stadionu u Derventi ekipu Tekstilca rezultatom 0:1. Najbliži pratilac crveno-plavih na tabeli Sloga iz Gornjeg Crnjelova trijumfovala je danas u Istočnom Sarajevu nad Slavijom rezultatom 0:1, te je razlika između Borca i Sloge ostala 4 boda pred posljednja tri jesenja kola.

Jedini gol na današnjoj utakmici u Derventi viđen je 6 minuta prije kraja prvog poluvremena, kada je kapiten Saša Kajkut bio precizan iz jedanaesterca.

Narednog vikenda izabranici Darka Vojvodića odigraće pretposljednju domaću utakmicu u ovoj polusezoni, a protivnik će biti ekipa Podrinja iz Janje.

TEKSTILAC – BORAC 0:1 (0:1)

strijelci: 0:1 Kajkut (penal, 39.), stadion: Gradski u Derventi, gledalaca: 250, sudija: Bojan Panić (Prijedor), žuti kartoni: Maksimović, Brkić, Kukić, Marić (Tekstilac).

TEKSTILAC: Pećić, Marić, Jolović, Kovač, Đuričić, Maksimović, Susaković (od 15. minuta Brković), De. Ćorić, Đekić (od 77. minuta Vukadinović), Kukić (od 85. minuta Da. Ćorić), Simić.

BORAC: Trkulja, Bajić, Kajkut (od 90. minuta Reljić), Ćosić, Žeravica (od 68. minuta Aničić), Mojović, St. Dujaković, Danilović, Burazor, Popović (od 53. minuta Mazić), Čudić. Trener: Darko Vojvodić.

Sloboda 2 : 1 Željezničar Sport Team
Slavija 0 : 1 Sloga
Alfa Modriča 1 : 2 Drina
Rudar Prijedor 2 : 1 Sutjeska
Podrinje 1 : 1 Kozara
Tekstilac 0 : 1 Borac