Pl: Liverpul izvukao bod na Emirejtsu

U derbiju 11. kola Premijer lige, Arsenal i Liverpul odigrali su 1-1 u izuzetnom meču.

Arsenal je sjajno otvorio meč. Lakazet je imao čistu šansu ali je Alison odbranio. No nastavili su domaći sa opasnim pokušajima preko Obamejanga i Džake. Veliku šansu imao je i Mkhtarjan ali je ostalo 0-0. Sa druge strane, Mane je postigao gol ali je poništen i Liverpul je oštećen jer je gol bio čist. Nakon toga, Van Dajk je sjajno šutirao ali je Mustafi spasio sa gol linije. Veliku šansu imao je i Robertson ali je Leno odbranio. Nakon toga bilo je malo zatišje. A onda opet dvije šanse za Arsenal. Lakazet je promašio zicer a dobru priliku nije iskoristio ni Obamejang. Sudije su potom uspjele oštetiti i Arsenal jer je piništen čist gol radi ofsajda Mustafija. U završnici prvog poluvremena, Van Dajk je pogodio stativu pa je na poluvremenu bilo 0-0 i pored mora sjajnih šansi.

Arsenal je odlično otvorio i drugo poluvrijeme. Mkhtarjan se našao u sjajnoj šansi ali se spetljao i nije doveo svoj tim u vodstvo. Iako je Arsenal bio duplo bolji, Liverpul je ipak poveo. Nakon loše intervencije Lena, Milner pogađa za 0-1. Ubrzo nakon gola Liverpula, Toreira je imao sjajnu šansu ali je nije iskoristio. Liverpul je sledeći imao šansu, Van Dajk je sjajno šutirao ali Leno je ostavio svoj tim u igri. Ipak, Arsenal je zasluženo došao do 1-1. Aleksandar Lakazet kaznio je grešku Alisona i donio je radost svom timu. U samoj završnici i jedni i drugi su bili umorni i meč je završen 1-1.

Liverpul ostaje prvi bar do stura dok je Arsenal na četvrtoj poziciji.