Mladost slavila u Banjaluci

Banjalučki Borac na Gradskom stadionu čeka u trećem kolu Mladost iz Doboj – Kaknja. U slučaju trijumfa Borac će se izdvojiti na čelu tabele. Evo startnih postava. Radićemo živi tekstualni prenos.

Borac – Mladost DK 0:1 (0:1)

Banjaluka. Gradski stadion. Sudija:Admir Šehović (Sarajevo). Strelac, Šišić 1.( Mladost).

Borac:Avdukić, Galešić, Ojdanić, Puzigaća, Dujković, Raspudić,Karić, Delić, V. Danilović, Veselinović, Guberac. Rezerve: Trkulja, I. Danilović, Kunić, Radulović, Kukić, Burazor, Kondić. Trener: Željko Vranješ.

Mladost DK : Velić, Metalsi, Zahirović, Šišić, Aganspahić, Arežina, Čomor, Šećerović, Hiroš, Karahmet, Isakovi. Rezerve: Bukvić, Benović, Rizvanović, Regoje, Vazda, Dilaver, Mujagić. Trener:Edis Mulalić.

Goooool. Pogotlom Aldina Šišića Mladost je već u prvoj minuti povela sa 0:1.

Gosti u dva navrata preko Arežine probali doći do gola,ali je Avdukić bio bojli od igrača Mladosti.

Žuti karton zbog prigovora dobio i Asmir Avdukić.

Bojan Puzigaća promašio penal za Borac u 17. minuti meča.

Izmjena u Borcu. Izašao Delić, ušao I. Danilović. Penal sviran zbog prekršaja nad Karićem, Sršio ga je Metalsi.

Sudija Šehović se pogubio. Igra se oštro u Banjaluci, a žuti karton je zaradio Šećerović iz Mladosti. Borac napada, traži gol,ali Mladost ui dalje vodi sa 0:1.

Žute kartone dobili su I. Danilović i Čomor.

Mlađani V. Danilović šutirao je u 43. mintu preko gola.

Počelo drugo poluvrijeme.

48.  Guberac u dobroj poziciji, ali sa 18 metara neometan šutira jako loše.

Izmjena u  Mladosi,  izlazi Čomor ulazi Rizvanović.

Vrlo gruba igra u nastavku meča. Žuti karton dobio je Aladin Šišić zbog prekrsaja nad Veselinovicem.

Žute kartone dobili su i Karahmet i Isaković.

Izmjena u borcu. Izašao V. Danilović ušao Radulović.

Izmjena kod gostiju. Izašao je Šećerović uao Bojan Regoje. Igra se 58. minuta susreta.

Žuti karton zaradio je i Bojan Regoje.

Navijači Borca razvili su transparent na kojem piše - Oluja zločin bez kazne!

Izmjena u taboru Mladosti., u 68. minuti. Izašao Hiroš ušao Dilaver.

Dobro je u 74.minuti  Karić izbjegao ofsajd zamku. Izašao je sam pred gol Mladosti.. Sa 14 metara je šutirao,ali je odbrani Velić.

Igrači Borca su tražili penal u 77. miniuti. Sudija svirao  igranje rukom domaćih.

Guberac je dobio žuti karton u 78. minuti,a minut kasnije je izašao iz igre. Umjesto njega je ušao Kunić.

Borac pokuašava stići do poravnanja. U 82. minutu dvije sporne situacije u šesnaestercu Mladosti.  Oboreni  su Galešić i Puzigaca, protesti igrača i navijača, ali sudija  nije pokazao na bijelu tačku. Žuti karton zaradio je Galešić iz Borca,a kod Mladosti Dilaver. Drugi žuti, dakle crveni dobjo je strijelac jedinog gola do sada Šišić.

Završeno u Banjaluci. Borac . Mladost 0:1.