Markao Asensio ''poderao'' mrežu

Real je prekinuo niz od dva poraza, smirio koliko-toliko priče o krizi - u 11. kolu Primere šampion je savladao Las Palmas 3:0.

Tim Zinedina Zidana mogao je i ubjedljivije da slavi, ali mreže na "Bernabeuu" kao da su začarane za Kristijana Ronalda i Karima Benzemu.

Ni Portugalac, ni Francuz ove sezone još nisu postigli gol na domaćem terenu u prvenstvu Španije, a nakon 11 mečeva upisali su samo po jedan pogodak.

Kazemiro je u finišu poluvremena otvorio goste sa Kanarskih ostrva.

Zatim je Marko Asensio spektakularnim udarcem sa 25 metara riješio dileme, mada je prije drugog gola Reala, Las Palmas oštećen za penal, nakon faula nad Vitolom.

Konačan rezultat je postavio Isko, na asistenciju Ronalda.

Viljareal je u odličnoj formi, pošto se pobjedom nad Malagom primakao borbi za mjesta koja vode u Ligu šampiona, ali i došao do pete utakmice u kojoj nije poražen u Primeri.

Sansone je sa dva gola u drugom poluvremenu utakmice sa Malagom, lansirao "žutu podmornicu" na petu poziciju.

Malaga je i dalje na dnu tabele sa tek jednom pobjedom iz prošlog kola kući sa Seltom

I Real Sosijedad igra lijep fudbal ove sezone, pa je u San Sebastijanu slavio protiv Eibara.

Na krilima sjajne pobjede nad aktuelnim prvakom Realom, Đirona je protutnjala i preko Levantea.

Katalonci su slavili na gostovanju manjem klubu iz Valensije u utakmici u kojoj su dominirali do samog starta.

Slavila je i Selta u Vigu protiv ove sezomne neprepoznatljivog Bilbaa sa 3:1, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

Đirona i Selta su sada susjedi na tabeli, sa tim da Katalonci imaju 15, a ekipa iz Galicije bod manje.

Bilbao nakon 11. kola ima isto toliko bodova, dok je Levante sakupio bod više (12),pišu podgoričke Vijesti.

Rezultati:

Real Madrid - Las Palmas 3:0 (Kazemiro 41, Asensio 56, Isko 74)

Levante - Đirona 1:2 (Unal 90+2 - Garsija 58, Stuani 83

Selta - Atletik 3:1 (Gomes 16, Aspas 22, 26 - Raul Garsija 38)

Real Sosijedad - Eibar 3:1 (Viliajn Hose 12, Januzaj 28, Ojarsabal 46 - Đordan 72)

Viljareal - Malaga 2:0 (Sansone 68, 76)

Kazemiro / FOTO: Rojters

38 .kolo Španija: LaLiga
Celta Vigo 4 : 2 Levante
Athletic Club 0 : 1 Espanyol
Sevilla 1 : 0 Alavés
Málaga 0 : 1 Getafe
Barcelona 1 : 0 Real Sociedad