Budućnost se vratila na 4. mjesto

Budućnost je u 20. kolu regionalnog Istoka, na svom terenu, savladala višegradsku Drinu HE, rezultatom 1:0.

Utakmica nije bila lijepa za gledanje, nije viđeno mnogo dobrih akcija, niti šansi. Domaća ekipa rano postiže prvi pogodak. Već u 9. minutu, nakon duplog pasa, Vasiljević pogađa donji lijevi ugao mreže Višegrađana. Do kraja prvog poluvremena igra se monotono, većinom na sredini terena. U drugom poluvremenu, gostujuća ekipa preuzima inicijativu, ali nijednom ozbiljno ne ugrožava gol Budućnosti. Susret se završava rezultatom sa samog početka, koji je Budućnosti bio sasvim dovoljan da upiše sva tri boda.

Nakon odigranih utakmica 20. kola, Budućnost je sa 29 bodova ponovo na četvrtom mjestu na tabeli Regionalne lige, grupa Istok, dok je Drina HE, sa 18, posljednja.

„Znali smo da će gosti doći motivisani da pokušaju da prirede iznenađenje. Mi smo iskoristili prvu pravu priliku za gol, što nam je omogućilo da u nastavku igramo rasterećenije. Iako igra nije bila na zavidnom nivou, na kraju smo zadovoljni konačnim ishodom i okrećemo se sljedećoj  utakmici,  a gostima iz Višegrada se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri i želimo sreću u nastavku prvenstva“,  kazao je Dragan Vasiljević, strijelac pogotka koji je Budućnosti donio bodove.

Budućnost (Pilica) – Drina HE (Višegrad) 1:0 (1:0)