EL: Gudurić i Kalinić odveli Fener na F4

Fenerbahče je drugi učesnik Fajnl Fora u Beogradu. Evropski prvaci savladali su Baskoniju sa 92-83 i došli do nedostižnih 3-1.

Fener je dobro otvorio susret. Od starta su nametnuli svoj ritam. Kroz dobru odbranu i razigranog Gudurića, dolaze do +6 nakon prvog perioda.  U drugom periodu, Fener je Baskoniju limitirao na samo 13 poena. Sjajnom odbrano došli su do 16 poena prednosti na poluvremenu.

Treći period bio je sjajan. Veoma raspucani i jedni i drugi. Mnogo poena i mnogo dobrih poteza. Baskonija je uspjela da smanji na -10, pred odlučujućih deset minuta. Iako su domaći pokušavali sve da dođu do preokreta, jednostavno su bili nemoćni. Kvalitetniji i iskusniji Fener, došao je do pobjede i puta u Beograd.

Fener je do pobjede predvodio Gudurić sa 22 poena, Meli je dodao 21 a Kalinić 13. Baskoniju je predvodio Poirie sa 14 poena.