Guber ostao bez bodova

U zaostalom susretu  25. kola Druge lige, grupa Istok, Jedinstvo je u Brčkom savladalo srebrenički Guber rezultatom 3:1.

Ekipa iz Srebrenice, iako veoma oslabljena, na početku  susreta je preuzela terensku inicijativu i već u 9. minutu došla do prednosti od 0:1, kada odličan pas Ilića koristi Đurić i trese protivničku mrežu. Kako je vrijeme odmicalo, domaća ekipa je Srebreničane potiskivala na njihovu stranu, ali oni su se uspješno branili sve do 31. minuta, kada je Musić sa šesnaest metara izjednačio na 1:1.  U drugom poluvremenu dešava se gotovo identična situacija. Prvih dvadesetak mnuta Guber je dominirao na terenu, dok se u nastavku situacija preokrenula. Sredinom drugog dijela Avdić je imao odličnu šansu da svoju ekipu dovede do vođstva, ali je pogodio prečku. Ubrzo nakon tog promašaja, Brčaci koriste grešku gostujuće odbrane i Čehajić lako postiže pogodak za 2:1. Tri minuta prije kraja Sekanić, koji se nakon izvedenog kornera najbolje snašao u gužvi ispred gola Gubera,  postavlja konačni rezulat utakmice 3:1.

U timu iz Srebrenice kažu da su, s obzirom na situaciju,  na terenu pružili svoj maksimum.

„Odigrali smo jednu vrlo dobru utakmicu u kojoj smo rano došli do vođstva,  ali nam je  nedostajalo sportske sreće da ostvarimo pozitivan rezultat. S obzirom da smo u Brčko otputovali bez šest standardnih prvotimaca, donekle je ovaj poraz i očekivan, jer je domaća ekipa u meč ušla s imperativom da uzme sve bodove, koji su joj bili potrebni za bijeg iz opasne zone. S obzirom da je naš cilj da  što boljim plasmanom završimo ovu sezonu, moramo se okrenuti preostalim utakmicama i potruditi se da u naredna četiri kola ostvarimo što bolje rezultate“, kazao je Nikola Janjić, prvotimac Gubera.

Jedinstvo (Brčko) – Guber (Srebrenica) 3:1 (1:1)