5.set
12 : 15

Sa Volej slavio u gradskom derbiju

20.10.2018 Administrator DC

OdbojkaŔice SA Volley-a zabilježile su drugu pobjedu u drugom kolu, I FŽL A2. OdbojkaŔice SA Volley-a bile su bolje od sarajevskih odbojkaŔica OK "Centar ORT", rezultatom 3:2 u utakmici koja je obilovala brojnim preokretima.

SA Volley je prvi set rijeÅ”io u svoju korist relativno lako 25:21, najviÅ”e zahvaljujući greÅ”kama protivničke ekipe. Drugi set nije nagovjeÅ”tavao dramu, jer je ekipa SA Volley uÅ”la u set opuÅ”teno. Tada nastaje preokret gdje odbojkaÅ”ice OK "Centar ORT" dolaze do pobjede rezultatom 25:19.

Rezultatska klackalica trajala je dugo i na kraju trećeg seta ekipa SA Volley rjeÅ”ava u svoju korist rezultatom 25:22. Četvrti set je ubjedljivo pripao odbojkaÅ”icama OK "Centar ORT" rezultatom 25:18. U petom setu ponovo su se probudile odbojkaÅ”ice SA Volley-a i poslije velike borbe taj-brek rjeÅ”avaju u svoju korist rezultatom 15:12.

Gradski derbi je proŔao u duelu punom preokreta, želje i borbe sve do posljednjeg poena.

OK "Centar ORT" - SA Volley 2:3 ( 21:25, 25:19, 22:25,Ā
25:18, 12:15)

Sa Volley: Sara Omerović, Emina Hasanbegović, Lamija Djedović, Matea Božur, Mirna Kovač, Adna Husić, Naida Arslanagić,Lejla Nuhić, Naida Å uta, Dženeta BaÅ”ović, Suljić Adna.Ā  Trener: Igor Benić Asistent: DuÅ”an Benić.

OK "Centar ORT": Azra Osmanović, Ena Sobo, Sana Hondo, Kanita KaduÅ”ić, Asja Selmanagić, Altijana Kustura, Adna Hodžić, Amna Krnić, Neira Joldić, Uma Nuhbegović, Azra Alajbegović. Trener: Armin Bukvić