Milan Milano
0 : 1

Pobjede Milana i Napolija, novi kiks Intera

19.03.2022 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Milana savladali su Kaljari u 30. kolu Serije A sa 1-0 te su napravili veliki korak ka tituli.

Milan je dobro otvorio susret. U sedmoj minuti pokuŔao je Žiru ali nije pogodio. Potom je prijetio i Diaz ali nije bilo gola. Prvu Ŕansu u nastavku nije iskoristio Teo Ernandez. U 59. minuti, Dijego Benaser pogodio je za vodstvo Milana. U zavrŔnici susreta Kaljari je prijetio. Najbolju Ŕansu imao je u nadoknadi Pavoleti ali nije pogodio.

Iako je Udineze poveo golom Delofeua, Osimen je donio svojim golovima preokret Napoliju i pobjedu rezultatom 2-1. Inter i Fiorentina odigrali su 1-1. Gosti su poveli golom Lukasa Toreire a Damfris je donio izjednačenje Interu.

Milan je prvi sa 66, Napoli ima 63 a Inter 60 bodova uz meč manje.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Italija: Serie A Cagliari Milan