Jahorina, Pale
U derbi utakmici 11. kola Prve lige RS odbojkašice Veleža poražene su večeras u Nevesinju od Jahorine rezultatom 3:0. Iako su gošće sa Pala trijumfovale maksimalnim rezultatom, u svakom setu je bilo neizvjesno i praktično je odlučivala po jedna lopta. Domaći ljubitelji odbojke koji su u velikom broju došli u dvoranu bili su tužni zbog rezultata, ali i ponosni na nevesinjske djevojke koje su se do kraja borile za svaku loptu.
Već u prvom setu viđena je prava drama. Velež je spasio četiri set lopte, a potom je u maratonskom razigravanju tri puta dolazio u priliku da osvoji prvu dionicu. Konačnih 31:29 najbolje svjedoči o velikoj borbi kvalitetnih rivala.
I drugi set je ušao u rezultatsku klackalicu. Nevesinjke su prve došle do set lopte, ali je Jahorina ipak preokrenula na 26:24.
Velež je i pored nesrećno izgubljena prva dva seta u trećoj dionici zadržao psihološku stabilnost i bio u stalnom vođstvu. Gošće su prvi put izjednačile na 22:22 i sa tri završna poena stigle do osme pobjede u nizu.
Nevesinjke jesenji dio prvenstva završavaju na četvrtoj poziciji sa značajnim napretkom u igri u odnosu na prošlu sezonu.
Drugi dio prvenstva počinje početkom februara.
Velež |
Jahorina |
|||
Ukupno (Domaćin) | Ukupno (Domaćin) | |||
4 | (2) | Broj utakmica | 4 | (2) |
1 | (1) | Broj pobeda | 3 | (2) |
3 | (1) | Broj poraza | 1 | (0) |
4 | (3) | Dati poeni | 11 | (6) |
11 | (5) | Primljeni poeni | 4 | (1) |
-7 | (-2) | gol razlika na utakmicama | +7 | (+5) |
25% | (50%) | Uspešnost | 75% | (100%) |