
Posle 3:3 u prvom meču u Madridu, revanš u Mančesteru nije bio spektakularan. Real je u Mančesteru poveo već u 12. minutu, Rodrigo je iz drugog pokušaja, posle odbrane Edersona, uspeo da pošalje loptu u mrežu iz neposredne blizini.
Siti je posle toga uglavnom kontrolisao igru i napadao, ali nije stigao do stoodstotnih prilika. Domaćin je napokon izjednačio u 76. minutu, Kevin de Brujne je matirao dotle odličnog golmana Reala Andreja Lunina. U 82. minutu De Brujne je promašio stoodstotnu šansu, posle dodavanja rezerviste Žeremija Dokua prebacio je gol sa desetak metara, pa je ostalo 1:1 i meč je otišao u produžetke gde nije bilo uzbuđenja te se prešlo na penal lutriju.
Real je loše počeo promašajem Modrića, ali je Lunjin postao junak nakon što je odbranio šuteve Bernarda Silve i Matea Kovačića i tako odveo "kraljeviće" u polufinale.
|
Manchester City |
Real Madrid |
|||
| Ukupno (Domaćin) | Ukupno (Domaćin) | |||
| 8 | (4) | Broj utakmica | 8 | (4) |
| 3 | (2) | Broj pobeda | 2 | (1) |
| 3 | (1) | Broj nerešenih | 3 | (2) |
| 2 | (1) | Broj poraza | 3 | (1) |
| 16 | (9) | Dati poeni | 13 | (8) |
| 13 | (5) | Primljeni poeni | 16 | (7) |
| +3 | (+4) | gol razlika na utakmicama | -3 | (+1) |
| 37% | (50%) | Uspešnost | 25% | (25%) |