Sloga lako sa Podrinjem

Detalj sa utakmice Sloga - Podrinje

DOBOJ – Fudbaleri Sloge su pružili dobru  igru posebno u prvom poluvremenu i zasluženo savladali ekipu Podrinja iz Janje rezultatom 2:0. Sve je bilo gotovo već za prvih pola sata igre.

Na samom otvaranju utakmice dobre prilike imali su mladi Slogini igrači Saša Perić i Obrad Starčević. Oni su upravo davali glavni ton igri Sloge. U 8.minutu Mace je uputio centaršut a ssopstvenu mrežu pogodio je Jovica Klasanović za vođstvo Sloge 1:0. Tekao je 14.minut kada bilježimo odličan udarac glavom od strane Stefana Vasiljevića koji je odbranio golman gostiju Boriša Bodiroga. A onda u 26.minutu Marsel Mace je ušao u kazneni prostor uputio povratnu loptu koju prihvata Obrad Starčević i rutinski je posprema u mrežu za 2:0. Deset minuta kasnije ponovo u dobroj šansi bio je Obrad Starčević kada je sam krenuo ka golu Podrinja međutim njegov šut odlazi pored lijeve stative.

U nastavku je Sloga diktirala ritam pokušavala da postigne još golova, ali nisu uspjeli. Ovom pobjedom Sloga se ponovo vratila u sami vrh prvenstvene tabele. U narednom kolu Dobojlije gostuju u Gradišci gdje igraju protiv domaće Kozare.

SLOGA – PODRINJE 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Klasanović (autogol) u 8, 2:0 Starčević u 26.minutu. Stadion: „Luke“. Bez publike. Sudija: Nikola Tešanović (Istočno Novo Sarajevo). Pomoćnici: Davor Vukašinović (Rogatica) i Nemanja Vujadin (Istočno Sarajevo). 4.sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo). Delegat: Jovica Đokić (Bijeljina). Kontrlor suđenja: Siniša Janjić (Bijeljina). Žuti kartoni: Đuranović, Mace (Sloga), Mulamustafić (Podrinje).

SLOGA: Divković, Janković (od 46.minuta Hadžimujić), Nikolić, Aljetić, Marko Lukić (od 75. Stamenković), Đuranović, Vasiljević, Mace, Starčević (od 62. Komljenović), Perić (od 62. Osmić), Ristić. Trener: Milan Draganović.

PODRINJE: Bodiroga, Mulamustafić, Klasanović, Došlo, Đokić, Simo Lukić (od 85.minuta Aldin Arnautović), Adin Arnautović (od 88. Alić), Savić, Nasufović (od 52. Jasmin Arnautović), Ristanović, Dujković. Trener: Zoran Stajić

Igrač utakmice: Obrad Starčević (Sloga)

Sloboda : Željezničar
Sutjeska : Radnik
Omarska : Ljubić
Famos : Velež
BSK : Romanija
Laktaši : Rudar Prijedor
Leotar : Slavija