XS
SM
MD
LG

Orlovi slavili u derbiju

ŽKK Orlovi

U derbiju kola u Banja Luci su se sastale dvije do ovog kola neporažene ekipe, domaći Orlovi i Feniks iz Zenice, Banjalučanke su slavile rezultatom, 91:72. U redovima pobjedničkog sastava najefikasnija je bila Vladanka Erak sa 25 poena, uz 16 skokova, Dragana Domuzin sa 20 i Anđela Gligić sa 19 poena, u poraženoj, Tamara Kapor je dala 22. Nikolina Džebo 18, uz 14 skokova i Nataša Šobot sa 16 postignutih poena.

Banovićanke su slavile u Istočnoj  Ilidži protiv Igmana, 118:79, u redovima gošći 36 poena je postigla Milica Zeljković, Čarna Prokić, 19 i Dženita Ikanović koja je dala poen manje, kod Igmana  Šejla Sofović je postigla 31, a, Marijana Šehovac 24 poena.

U Zenici Čelik Subor je porazio Rudar Sport iz Ugljevika, 69:33, najefikasnija je bila Nedžla Kovačević sa postignutih 17 poena i Ajla Selimović sa 12, uz 14 skokova, kod gošći, Iva Karišik je dala 16 poena.

U Banja Luci domaći Mladi Krajišnik je porazio Konjic, 64:59, Milica Simić kod postigla 16 poena, kod Konjičanki, Berina Mustafica je postigla 15 poena.

Jedinstvo Dženeks je u gostima zabilježilo pobjedu protiv zeničkog Džampera, 75:65, najefikasnija je bila Elma Feukić koja je ubacila 23 poena, Bhrea Grifin je dala 16, te Merjema Bučuk 15 poena, kod zeničke ekipe, Adna Omerdić je postigla 15 poena .

Ilidža : ŽKK Igman - ŽKK RMU Banovići 79:118 (20:35,20:28,19:28,20:27) .

Banja Luka : ŽKK Orlovi - OKK Feniks 91:72 (17:22,22:18,31:12,21:20).

Zenica : ŽKK Čelik Subor - ŽKK Rudar Sport 69:33 (19:12,22:9,12:4,16:8)

Banja Luka : ŽKK Mladi Krajišnik - ŽKK Konjic 64:59 (15:12,26:14, 13:21, 10:12).

Zenica : ŽKK Džamper - ŽKK Jedinstvo Dženex 65:75(22:13,12:24,12:17,19:21).

Brčko : ŽKK Brčanka - ŽKK Play Off (odgođeno) .

Slobodna ekipa, ŽKK Leotar 03.


20 .kolo Prvenstvo BiH
Play Off Ultra 86 : 46 Rudar Sport
Feniks : Brčanka
RMU Banovići : Čelik
Konjic 87 : 43 Igman
Jedinstvo Dženeks 71 : 69 Leotar 03
Džamper 71 : 79 Mladi Krajišnik
Tabela
Poz Tim Utak Pob Por Bod
1 Orlovi 17 16 1 33
2 Feniks 17 14 3 31
3 Leotar 03 19 11 8 30
4 RMU Banovići 15 14 1 29
5 Čelik 17 12 5 29
6 Play Off Ultra 17 11 6 28
7 Mladi Krajišnik 18 10 8 28
8 Jedinstvo Dženeks 17 9 8 26
9 Džamper 18 3 15 21
10 Igman 19 2 17 21
11 Brčanka 15 4 11 19
12 Konjic 16 2 14 18
13 Rudar Sport 13 1 12 14