Sutjeska bolja od Slavije, Rašević napravio razliku

FK Sutjeska

Fudbaleri Sutjeske savladali su u Istočnom Sarajevu Slaviju sa 1:0 u prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za drugi dio sezone.

Iako se ovaj meč trebao igrati na Ilidži, na terenu sa vještačkom travom, ipak je odlučeno da snage odmjere na pomoćnom terenu FK Slavija. Ujedno, bila je ovo i prva utakmica ikada na novom terenu sa vještačkom travom u Istočnom Novom Sarajevu.

U jednoj tvrdoj utakmici, koja je više ličila na utakmicu za bodove, nego na prijateljsku utakmicu, Sutjeska je slavila pobjedu sa minimalnih 1:0, a jedini gol postigao je iskusni Dejan Rašević.

U 28. minuti on se najbolje snašao i jednu odbijenu loptu pospremio iza leđa Vojina Savića za 1:0, što je, ispostaviće se, bio i konačan rezultat ovog meča.

Za Slaviju su nastupili: Savić, Goran Popović, Elek, Škrba, Mandić, Lazar Babić, Šćepanović, Drljević, Baban, Bogučanin i Ajkunić  U nastavku susreta su ušli Stevanović, Nikola Bjeloš, Pušara, Arbinja, Avdalović i Dabić

Za Sutjesku su igrali: Marko Radović, Pljevaljčić, Milutinović, Mirković, Milenković, Nikola Mojović, Dejan Mojović, Dačević, Boško Radović, Rašević i Tadić   Igrali su još: Ivanović, Okuka, Ognjen Mojović

Sloboda : Željezničar
Sutjeska : Radnik
Omarska : Ljubić
Famos : Velež
BSK : Romanija
Laktaši : Rudar Prijedor