Sloga poražena od Leotara

Na otvaranju proljećnog dijela Premijer lige Bosne i Hercegovine Sloga je na svom terenu u Osječanima poražena od Leotara iz Trebinja rezultatom 22:23.

U prvom poluvremenu Leotar je bio znatno bolji, dok je Slogi pripalo drugo poluvrijeme gdje je čak u jednom trenutku bila prešla u vođstvo. U petom minutu domaći su poveli 2:1. zatim slijedi serija Leotara od 3:0 za vođstvo 4:2. Trebinjci su igrali čvrsto, odlično je u tim trenucima branio Miloš Knežević. U 22.minutu Leotar dolazi do plus četiri 11:7. Na odmor gostujući tim odlazi sa velikih pet golova prednosti 13:8.

U nastavku Sloga je se trgla igrala bolje, ipak na kraju nedovoljno da bi se došlo do pobjede. U 46.minuut Dobojlije sa tri uzastopna gola stižu do izjednačenja 16:16. Potom se igralo gol za gol. Toku je bio 50.minut kada Trebinjci ponovo vode 19:17. Ali uzvraćaju Nemanja Peštić i Vladan Đurđević koji ponovo Slogi donose izjednačenje 19:19. U toku je bio 58.minut kada Vladimir Stanković poslije početnih 2:1 dovodi Slogu u vođstvo ovog puta 22:21. Nažalost u finišu u preostalom vremenu do kraja nisu sačuvali vođstvo. U tim trenucima Veselin Savović brani zicer Vladanu Đurđeviću što je bilo presudno, donijelo je pobjedu Leotaru. Sloga je imala 10 sekundi ne bi li postigla gol za remi, ali nisu uspjeli. Tim Dejana Vasilića naredni meč igra u petak u Banjoj Luci protiv lidera Borca M:tel. S istim protivnikom nekoliko dana kasnije na istom mjestu odmjerit će snage i u okviru prve utakmice četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Najzaslužniji za pobjedu Leotara uz golmana Miloša Kneževića bili su Vladimir Tomić sa 8 i Đorđe Ratković sa 4 gola. Kod domaćih istakli su se takođe čuvar mreže Milutin Bogdanović, a najefikaniji su bili Miloš Trifunović i Nemanja Peštić sa po 4 gola, po tri su još postigli Vladan Đurđević i Vladimir Stanković.

SLOGA – LEOTAR 22:23 (8:13)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ u Osječanima. Gledalaca: 60. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba iz Tuzle). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Sloga 2(2), Leotar 5(4). Isključenja: Sloga 8, Leotar 6 minuta.

SLOGA: Bogdanović, Bogdan Peštić, Stojanović 1, Đurđević 3, Tulendić 2, Stanković 3, Trifunović 4(2), Blagojević, Dejanović, Ristić 2, Nikola Knežević 2, Miličević 1, Nemanja Peštić 4, Đurić, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

LEOTAR: Savović, Veraja, Arizanović 1(1), Milojević 3, Ivanović, Parežanin 2, Uljarević, Ratković 4, Tomić 8(3), Todorov, Babić, Kovač 2, Smajilbegović 3, Miloš Knežević. Trener: Darko Tavrić.

Hercegovina 23 : 24 Borac M:TEL
Vogošća 27 : 27 Leotar
Maglaj 24 : 24 Gračanica
Konjuh 38 : 28 Čapljina
Sloboda 29 : 31 Izviđač
Sloga 33 : 33 Goražde