Maestralni Tulendić i Dejanović vodili dobojsku Slogu do pobjede

DOBOJ – Rukometaši dobojske Sloge na svom terenu savladali su imenjaka iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja rezultatom 33:26. Dobojlije su do pobjede predvodili maestralni Bojan Tulendić i večeras fenomenalni golman Peđa Dejanović.

Gosti otvaraju utakmicu vođstvom 2:0. Dobojski tim stiže do poravnanja u 5.minutu 3:3. Dobojska Sloga u 12.minutu prelazi u vođstvo 6:5. Zatim se igralo gol za gol sve do 17.minuta kada domaća Sloga odlazi na plus dva 11:9. Gosti uzvraćaju sa dva gola uzastopno za novo izjednačenje 11:11. A onda na scenu stupa brzi vispreni Bojan Tulendić koji u seriji svog tima od 5:0 postiže tri gola za velikih 16:11(26.minut). Na odmor domaći odlaze sa prednošću 18:14.

Na otvaranju drugog dijela svoju mrežu je zaključao Peđa Dejanović to koriste njegovi saigrači i postižu četiri gola u nizu za velikih osam golova viška 22:14. Gosti do dvog prvog gola u nastavku stižu na isteku 36.-og minuta kada su prekinuli seriju Dobojlija. Dobojska Sloga je od tog trenutka diktirala svoj ritam nije dozvolila gostima ni u jednom trenutku da ih ugroze. Jedino su uspjevali da minus u pojedinim momentima spuste na pet golova zaostatka. Dobojska Sloga u posljednji minut ušla je sa osam golova viška 33:25. Na kraju trijumf dobojske Sloge 33:26.

Kao što smo već rekli najzaslužniji su za trijumf svog tima Peđa Dejanović sa 15 odbrana, te Bojan Tulendić koji je pružio partiju karijere postigavši 11 golova, sedam golova je dodao Bogdan Peštić. Kod gostiju istakli su se golman Mirnes Grčo sa 12 odbrana od toga skinuo je tri sedmerca, a najefikasniji su bili Goran Biljaka sa 12 i Amer Demirović sa 6 golova.

SLOGA (D) – SLOGA (GV/U) 33:26 (18:14)

Dvorana: OŠ „Radoje Domanović“ u Osječanima. Gledalaca: 30. Sudije: Džemal Čedić i Dino Đerzić (oba iz Sarajeva). Delegat: Alija Hasić (Tuzla). Sedmerci: Sloga (D) 9(6), Sloga (GV/U) 6(5). Isključenja: Sloga (D) 2, Sloga (GV/U) 4 minuta.

SLOGA (D): Bogdanović (2 odbrane, sedmerac), Bogdan Peštić 7, Stojanović 3, Đurđević 4, Tulendić 11(3), Stanković 1, Trifunović 4(2), Blagojević, Dejanović (15 odbrana), Miličević, Nemanja Peštić 3(1), Đurić, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

SLOGA (GV/U): Agić, Biljaka 12(5), Halebić, Amitović 1, Štrkalj, Ajdin Demirović 2, Grčo (12 odbrana, 3 sedmerca), Pokvić 1, Boškić, Marsenić 3, Karavdić, Amer Demirović 6, Krivokapić 1. Trener: Edin Hadžiabdić.

Krivaja 33 : 32 Goražde
Izviđač 39 : 36 Sloga
Čapljina 28 : 42 Sloboda
Gračanica 39 : 34 Konjuh
Leotar 35 : 26 Maglaj
Borac M:TEL 26 : 24 Vogošća