Velež ispao

Fudbaleri Hamrun Spartansa rezultatom 1:0 su savladali Velež u revanš susretu drugog pretkola Konferencijske lige, te su sa ukupnih 2:0 izborili plasman u treće pretkolo, dok je Velež razočarao navijače u drugom uzastopnom nastupu u Evropi, nakon što je prošle sezone pružio impresivne partije.

Mostarski tim je večeras zaigrao u formaciji 3-5-2, ali nije ni promjena formacije značajnije pomogla Veležu da djeluje stabilnije i bolje protiv Hamruna nego ranije. Velež nije uspijevao uspostaviti terensku inicijativu i oduzeti loptu domaćinu, a kad bi izašao visoko, krilni napadači domaćeg tima Žonny i Dodo su pravili velike probleme Veležu.

Žoni je u 15. minuti donio Hamrun Spartansima vodstvo nakon greške Adina Bajrića, koji je ispao na centru, izgubivši loptu koju je do Žonija produžio Mašike, a ovaj je rutinski matirao Bogdanovića.

Velež je uspio preuzeti blagu inicijativu nakon primljenog gola i imao je nekoliko šansi, ali generalno nije uspijevao da ozbiljnije zaprijeti domaćem timu. S druge strane, Žono, Dodo i Mašike su stvarali mnogo problema. Jonny je u 34. minuti sa samo par metara prebacio prazan gol, da bi u 45. minuti Dodo nakon sjajne akcije pogodio prečku.

Gosti su napokon bili bolji tim u ranoj fazi drugog dijela, a Hamrun je konačno morao praviti prilagodbe, no do ozbiljnije šanse za Velež se čekalo sve do 64. minute, kada Nermin Haskić glavom šutira sa šest metara preko gola. Bila je to najveća šansa za Velež, a već je tad postalo jasno da mostarski tim teško može do pozitivnog ishoda.

Ipak, domaći prave korekcije kroz izmjene te opet uspijevaju oboriti tempo utakmice i usporiti Velež, a do kraja meča, domaći su imali i nekoliko šansi iz kontranapada, no na kraju je rezultat ostao 1:0, te Hamrun sa ukupnih 2:0 prolazi dalje i u trećem pretkolu će igrati sa ekipom Levskog iz Soffije.

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski